Prvenstvo sveta u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom: Srebro i bronza za Borislavu Perić-Rankovićtrg_fontane

Reprezentativka Srbije u stonom tenisu Borislava Perić-Ranković osvojila je bronzanu medalju na upravo završenom Prvenstvu sveta za osobe sa invaliditetom, u južnokorejskom gradu Gvandžu, na kome su učestvovali takmičari iz 46 zemalja.

Perić-Ranković je u polufinalu izgubila od Kineskinje Žu Jing sa 3:2, a u meču za treće mesto savladala je Lu Pi Čun iz Kineskog Tajpeha rezultatom 3:0. Prva je bila Žu, a druga Mun iz Južne Koreje.
Sa ženskom reprezentacijom, u kojoj su bile još i Nada Matić i Zorica Popadić, Perić-Ranković osvojila je srebrnu medalju. Naše stonoteniserke su u finalu, posle velike borbe, izgubile od selekcije domaćina rezultatom 3:2. Srbija je u polufinalu savladala selekciju Velike Britanije.
Učešće na Prvenstvu sveta reprezentacija Srbije je završila sa tri osvojene medalje.