Prvenstvo Vojvodine: Specijalna nagrada za Nevenu i Jovanu

Prvenstvo Vojvodine: Specijalna nagrada za Nevenu i Jovanutrg_fontane

Na prvenstvu Vojvodine u karate za sve uzraste u svim takmičarskim disciplinama održanom u Vrbasu 8. maja u organizaciji Karate Federacije Vojvodine Karate Klub ,,B.P.S.“ iz Bačkog Pačkog Petrovog Sela je nastupio sa Sela se takmičio sa17 takmičara u 38 takmičarske discipline.

U ekipnim takmičenjima ženski tim u sastavu Nevena Kosanović, Jovana Borđoški i Snežana Damjanović i u katama i u borbama u kategoriji mlađih seniorki kao i u kategoriji seniorskog uzrasta osvojio je prvo mesto, kao i juniori u satavu Milorad Todorović, Aleksandar Damjanović i Norbert Hajagoš u borbama ekipno.
Uzrast muške nade u sastavu Bence Gedelei, Ognjen Stanojev i Levente Pece među kata timovima osvojili su treće mesto, kao i pionirke u ekipnim borbama u sastavu Nataša Đurić, Slađana Kojčić i Aleksandra Gavrić.
U pojedinačnim nastupima seniorka Nevena Kosanović u raznim disciplinama u borbama osvojila je jednu zlatnu, dve srebrne i jednu bronzanu medalju, a u katama dve zlatne medalje.
Snežana Damjanović u borbama je osvojila dve zlatne i dve bronzane medalje. Jovana Borđoški i u katama i u borbama je osvojila zlatnu medalju.
U muškoj konkurenciji Milorad Todorović u katama je osvojio srebrnu a u borbama zlatnu medalju. Aleksandar Damjanović u borbama je uzeo srebrnu medalju, dok su Vukadin Kojčić i Levente Pece osvojili bronzanu medalju u izvođenju kata.
Kod mlađih uzrasta u borbama Nataša Đurić osvojila je zlatnu medalju.
U okviru prvenstva Vojvodine održano je i svečano nagrađivanje najuspešnijih takmičara, trenera, sudija i klubova u 2015. gododini u Vojvodini.
Pehar i specijalno priznanje za najuspešnije takmičarke u Vojvodini u 2015.god. u svojim uzrasnim kategorijama dobile su Nevena Kosanović i Jovana Borđoški.
Karate Klubu ,,B.P.S.“ je pripalo priznanje i pehar za 3. mesto u Vojvodini (u Srbiji 5. mesto ).
U kategoriji najuspešnijih trenera u Vojvodini treneru karate kluba ,,B.P.S.“ Ištvanu Feldešiju dodeljeno specijalno priznanje i pehar.