Prvenstvo Vojvodine za juniore: Aneta Poljak u paru osvojila treće mesto

Prvenstvo Vojvodine za juniore: Aneta Poljak u paru osvojila treće mestotrg_fontane

Na pojedinačnom Prvenstvu Vojvodine za juniore, koje je održano 29. januara u Čoki, Aneta Poljak iz Vojvodine iz Bačkog Gradišta je u igri parova sa Jasminom Vujin iz kikindskog Flipa osvojila treće mesto.

Gradištanski i bečejski stonoteniseri bili su uspešni i na dva turnira. Na Svetosavskom turniru za mlađe u Bačkoj Topoli održanom 27. januara, u kategoriji mlađih kadetkinja (do 9 godina starosti) Radmila Tominjak iz Vojvodine iz Bačkog Gradišta osvojila je prvo mesto, a Reka Bezeg iz Bečeja bila je druga. U grupi mlađih kadeta (do 9 godina starosti) „pehar“ je odneo Bogdan Jeftenić iz Bečeja, a Atila Vamoš iz Bačkog Gradišta bio je treći. U kategoriji mlađih kadeta (do 12 godina starosti) prvi je bio Akoš Benke iz Bačkog Gradišta.
Dan kasnije, na turniru „Kovačica open 2012“ dobro su igrali takmičari Bečeja i Bačkog Gradišta. U konkurenciji 126 takmičara iz 25 klubova, u grupi mlađih kadetkinja do 9 godina, Radmila Tominjak iz Bačkog Gradišta osvojila je drugo mesto, a Reka Bezeg iz Bečeja delila je treće/četvrto mesto sa Emilijom Stojanović iz Barajeva. U kategoriji mlađih kadetkinja do 11 godina prvo mesto zaslužila je Barbara Đurčik iz Bačkog Gradišta, a treće i četvrto delile su Ivana Ćućuz iz Bečeja i Tatiana Kraiovski iz Kovačice.
Među mlađim kadetima do jedanaest godina najbolji je bio Akoš Benke iz Bačkog Gradišta.