Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Retrospektiva 2010. godine: Gde je naš most preko kojeg cemo otici u bolje sutra?

Retrospektiva  2010. godine: Gde je naš most preko kojeg cemo otici u bolje sutra?04pal-sandor-01

U centru grada, na mestima gde su gradani parkirali svoja vozila kako bi izbegli placanje parkiranja, nadležni iz Komunalca postavili su betonske kugle.
U julu se još nije znalo kakav ce program biti za Dan grada, a po tadašnjim informacijama cena proslave je trebala biti oko 41.000 evra.

Medutim, ta cena nije prihvacena, jer su clanovi lokalne vlade smatrali da se za proslavu može potrošiti najviše 2,5 miliona dinara.
Od zakupa poljoprivrednog državnog zemljišta opština je zaradila oko 20 miliona dinara.
Ištvan Hamu je novi zastupnik kapitala u fabrici nameštaja „8. oktobar“.
Problem u odeljenju nižih razreda u OŠ „Zdravko Gložanski“ nije rešen, a roditelji su najavili da ce svoju decu prepisati u druge škole. Doneta su rešenja u vezi disciplinskih postupaka protiv psihologice Margarite Bercek i uciteljice Izabele Šormaz, kojima su one kažnjene sa 35 posto umanjenja plate tokom šest meseci. Obe su najavile pokretanje tužbe protiv direktorice škole po više osnova. Pokrajinski sekretar za obrazovanje razrešio je funkcije direktoricu Suzanu Ðukic, a nekoliko dana kasnije školski odbor istu direktoricu imenovao je za v.d. direktora škole i najavio pokretanje postupka za utvrdivanje odgovornosti pokrajinskog sekretara.
Sredinom jula Opštinsko vece uputilo je dopis Medusektorskom savetu LPA za decu da razmotri mogucnost odabira drugog koordinatora Saveta umesto koordinatorke Izabele Šormaz.
Budžetska inspektorka obavila je eksternu reviziju poslovanja Potisja, medutim, u zapisniku nije bilo navoda o tome šta je procesno i materijalno pogrešno, da li su eventualni propusti kažnjivi ili ne.
Na pocetku sednice Skupštine opštine minutom cutanja odata je pošta preminulom odborniku DZVM-a Šandoru Palu.
Lokalni parlament je ponovo promenio odluku o komunalnim taksama, usvojene su i odluke da gradani od 2011. godine placaju naknadu za zaštitu i unapredenje životne sredine, da opština osniva firmu „Link FTO“ d.o.o. Becej koja ce se baviti cuvanjem poljoprivrednog zemljišta i obezbedenjem javnih prostora. Osnivaci su lokalna samouprava (sa 350 evra ili 70 posto osnivackog kapitala) i jedno od preduzeca PIK-a „Becej“ (sa 150 evra osnivackog kapitala).
Poceli su radovi na rekonstrukciji i prilagodavanju delova objekta sportskog centra osobama sa posebnim potrebama.
U PIK-u su radnici stupili u štrajk upozorenja, jer vlasnik i generalni direktor nisu poštovali dogovor o isplati plata, a najavljen je i generalni štrajk za 1. septembar ako se ne prihvate novi zahtevi sindikata, koji se odnose i na povezivanje radnog staža zaposlenima i izmenu kolektivnog ugovora.
Pretucen je novinar Teofil Pancic.

Avgust

Najavljeno je poskupljenje vecine životnih namirnica od 2 do 15 posto zbog pada vrednosti dinara.
Održan je sastanak predstavnika Ministarstva poljoprivrede, celnika PIK-a „Becej“ i sindikata na kojem se raspravljalo o dugu kombinata za korišcenje državnog poljoprivrednog zemljišta. Sindikalci su razgovarali i sa pokrajinskim sekretarom za rad, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslavom Vasinom o problemima u kombinatu i zatražili pomoc pokrajinske vlasti.
Šteta na usevima u atarima becejske opštine zbog obilnih padavina, poplava i visokih podzemnih voda procenjena je na 246 miliona dinara.
Rezultat saradnje pokrajinske administracije i firme Knott autoflex yug je potpisivanje ugovora o zapošljavanju 31 radnika u ovom preduzecu.
Obeležen je Dan grada na bivšem hipodromu kraj Tise pod sloganom „Becejci Becejcima“. Bilo je šareno i veselo (i ringišpila, i konja i magaraca za jahanje). Zahvaljujuci propratnim manifestacijama „Etnos“ na Zelenom korzou i „Tiski dani“ na nesudenoj plaži (gde su za ovu priliku u plavo ofarbani tuševi), koje su privukle veliki broj gradana, na šetalištu, dolmi i nesudenoj plaži je vrvelo kao u košnici. Medutim, nevreme i kiša su pokvarile zabavu. Zbog toga je odložen nastup grupe „Sigma“, violiniste Ignaca Šena, operske pevacice Vere Vitkai Kovac i „Garavog sokaka“.
„Lovacki dani“ organizovani su poslednjeg dana kod „Malog lovca“ uz dobru posetu i još bolji provod, a i mladi su istog dana imali svojih „pet minuta “ na Adrenalin festu u bašti Gradskog pozorišta.
Za pocasnog gradanina opštine izabran je slikar Viktor Škrabanj, a godišnje nagrade su dodeljene Danici Ružickoj, KUD-ovima „Ðido“ i „Tisa“ iz Backog Petrovog Sela, Zemljoradnickoj zadruzi Becej, Mariji Lucev i sportisti Risti Babicu.
I dalje se na zna koliko je novca potrošeno za proslavu Dana grada.
Na opštinskom sajtu obja-vljeni su podaci o zaradama lokalnih funkcionera za jun mesec. Za neto zarade 11 predstavnika lokalne vlasti potrošeno je 914.484 dinara.
Centar za velike poreske obveznike Poreske uprave je trebao na licitaciji da proda 9 radnih mašina PIK-a „Becej“, ali se na javnom nadmetanju pojavio samo jedan kandidat, pa mašine nisu prodate.
Olujni vetar rušio je stabla, lomio grane, stubove, kidao elektricne vodove, dizao krovove i ostavio haos za sobom koji su narednih nekoliko dana uklanjali zaposleni u Komunalcu. Mnogi delovi opštine su na više sati ostali bez struje, pa su i ekipe Elektrovojvodine imale pune ruke posla.
Regionalni centar za talente u Beceju „Talentum“ cije formiranje je opština inicirala još 2008. godine, ni 2010. godine nije poceo da funkcioniše, jer se ne zna ko je nadležan za registraciju takve ustanove.
Becejsko udruženje mladih (BUM) za seosku slavu Preobraženje u Backom Gradištu organizovalo je prvu Vojvodansku olimpijadu starih sportova.
U Novom Beceju održani su „Velikogospojinski dani“ na kojima su i ove godine nastupili atraktivni gosti, Željko Samardžic, Vlada Divljan, „Bajaga i instruktori“ sa Dejanom Cukicem, „Hari Mata Hari“, „Eva Braun“…
Fabrika nameštaja u Beceju posle cetiri meseca „vakuuma“, dobila je organe upravljanja, za predsednika Upravnog odbora imenovan je Tomislav Šljivancanin, a za v.d. direktora Ištvan Hamu, koji je izjavio da dalja sudbina „8. oktobra“ zavisi od slucaja protiv Univerzal banke (osporavanje hipoteke banke nad imovinom fabrike).
Pocetak školske godine i ovog puta je bio pod znakom pitanja, jer su sindikati prosvetnih radnika najavili štrajk za 1. septembar, ukoliko im se ne odobri povecanje plata. Inace, becejske škole novu školsku godinu docekale su u minusu jer su im sredstva iz opštinskog budžeta smanjena za 30 posto.
Ideja o rekonstrukciji kuce brace Tan pokrenuta je 1996. godine. Za rekonstrukciju kuce je Fond za kapitalna ulaganja Vojvodine 2008. godine odobrio 10 miliona dinara, te ce ideja o rekonstrukciji možda jednog dana biti sprovedena u delo. Krajem avgusta je raspisan tender za izvodaca, a pocetak radova je planiran za kraj septembra. U meduvremenu izvodac je odustao od posla, a potom je Fond obezbedio još 20 miliona dinara za adaptiranje kuce.

Septembar

Pocela je rekonstrukcija magistralnog toplovoda u ulici Miloša Crnjanskog, projekat je zajednicki finansirala lokalna samouprava sa 24 miliona dinara i Slovacka agencija za medunarodnu razvojnu saradnju „Slovak aid“ sa oko16 miliona dinara.
Od planiranih 758,82 miliona dinara u opštinskom budžetu za 2010. godinu do kraja juna ostvareno je svega 35,1 posto, odnosno prihodi su bili 266,38 miliona dinara.
Akcije NIS-a puštene su na Beogradsku berzu, tako da su gradani Srbije mogli da trguju svojim deonicama. Vrednost jedne akcije po izlasku na berzu bila je 506 dinara. Tokom prva dva dana gradani becejske opštine prodali su više od 800 akcija.
Prosecan rod suncokreta u becejskom ataru bio je manji nego prošle godine.
U Domu izvidackog odreda treci put je održan decji interkulturalni kamp, a u centru Beceja priredeno je vece medunarodnog folklora.
U odeljenju nižih razreda na madarskom jeziku u školi „Zdravko Gložanski“ (u kojem je tokom prošle školske godine bilo problema sa redovnim izvodenjem nastave) novu školsku godinu docekala je samo jedna ucenica jer su se svi ostali daci upisali u druge škole. Medutim, nakon prepisivanja i te ucenice u drugu školi, na zahtev roditelja ucenici su se vratili u odeljenje.
Sa godinu dana zakašnjenja pocela je rekonstrukcija Petrovoselskog puta. Izabran je izvodac radova za rekonstrukciju kuce brace Tan, „Civ grasikomerc“ koji je potom odustao od posla. Izabran je i izvodac radova za izgradnju fiskulturne sale u OŠ „Petefi Šandor“, „Best izgradnja“ d.o.o. iz Novog Sada.
U Gradskom muzeju treci put zaredom raspisan je konkurs za izbor direktora.
Društvo za borbu protiv šecerne bolesti opštine Becej treci put je organizovalo „Becejsku stazu zdravlja“.
Još uvek se ceka otvaranje kuglane u Domu zanatlija, jer zakupac kuglane, firma „Kegel King“ nije poštovala dogovoren rok postavljanja kuglane.
Generalni štrajk radnika u PIK-u „Becej“ nije poceo 1. septembra kako je najavljeno, vec je odložen za 13. septembar. U meduvremenu u rešavanje problema u ovom privatnom poljoprivrednom kombinatu – u kojem kasne plate, kojem su svi racuni blokirani, a iznos blokade do pocetka septembra je bio oko 700 miliona dinara – ukljucila se država što, recimo, nije ucinila u slucaju Fadipa, „8. oktobra“, Pivare, Becejke… Naime, na sastanku predstavnika republike i pokrajine, vlasnika Ðordija Nicovica, menadžmenta i sindikata PIK-a „Becej“ i predstavnika lokalne vlasti, dogovoreno je da uslov za pružanje državne pomoci bude redovna isplata plata i potpuni uvid u poslovanje kombinata radi sagledavanja stanja i perspektive preduzeca. Jedan od mogucih nacina za rešavanje problema je da država postane vlasnik dela PIK-a na taj nacin što ce se dugovi kombinata konvertovati u vlasništvo države. Generalni štrajk radnika nije zapocet jer je prihvacena ponuda poslodavca o isplati 1,33 zarade mesecno zaposlenima u narednih šest meseci.
Na sednici Skupštine opštine usvojen je Lokalni akcioni plan za preduzetništvo mladih, odluka o lokacijama za odlaganje gradevinskog otpada, još jednom je dopunjena odluka o parkiranju…
Pred predstojecu grejnu sezonu upucen je apel potrošacima za izmirenje dugovanja prema preduzecu Gas Becej, koji iznosi oko 37 miliona dinara, fizicka lica duguju 80 posto te sume.
Nestašicu ulja na tržištu Vlada dopunjava iz robnih rezervi, po ceni od 119 dinara po litri.
Stupio je na snagu novi pravilnik o tehnickim uslovima vozila.
Ne zna se da li ce i kada biti rekonstruisane zgrade Gradskog muzeja, jer „nema zainteresovanih“ da se pokrene ta prica.
U Backom Petrovom Selu su sve ucestalije provale. Ucestale su i krade na becejskim grobljima.
Upucena je peticija lokalnoj vlasti da onemoguci održavanje promotivne tribine „Parade ponosa“ u Beceju.
Iznosi za legalizaciju bes-pravno izgradenih, dogradenih ili rekonstruisanih objekata su previsoki, ali je lokalna vlast donela odluku da ne smanji cenu legalizacije, vec ce postojati mogucnost placanja na rate i umanjenja cene ukoliko se predviden iznos plati odjednom.
BUM je održao akciju „Mladi za zakonitost“ sa ciljem da gradane informiše o borbi protiv kriminala i korupcije, a mladi Becejci su uradili i anketu kako bi saznali šta njihovi sugradani misle o kriminalu i korupciji. BUM-ovci su predsedniku opštine urucili metlu da ocisti grad od korupcije.
U hali OSC-a „Mladost“ priredena je „repriza“ proslave Dana grada. Zabavni program koji nije održan 31. jula zbog nevremena, organizovan je 24. septembra. Nastupili su grupa „Sigma“, violinista Ignac Šen, operska pevacica Vera Vitkai Kovac i „Garavi sokak“, medutim, negde je zatajilo, jer je „popravnom ispitu“ proslave prisustvovalo tek oko 400 gradana.

Oktobar

Fond za kapitalna ulaganja Vojvodine je ove godine opštini Becej odobrio 229,5 miliona dinara za realizaciju 10 projekata – za izvodenje detaljnih geoloških istraživanja podzemnih termalnih voda, za rekonstrukciju objekata, za vodovod u Beceju, Backom Petrovom Selu, Backom Gradištu i za asfaltiranje ulica.
Potpisan je ugovor o izgradnji fiskulturne sale u školi „Petefi Šandor“ cija je predracunska vrednost oko 27 miliona dinara. Za prvu fazu izgradnje Ministarstvo omladine i sporta odobrilo je 6.876.000 dinara (oko 85 posto), a lokalna samouprava 1.615.000 dinara. Radovi su poceli 18. oktobra, a trebalo je da budu završeni za 40 dana.
U Beceju više od 400 gradana se hrani u narodnoj kuhinji – od njih su 140 deca.
Savet Mesne zajednice Backo Petrovo Selo doneo je odluku o promeni simbola sela. Na novom grbu se nalaze tri manje zvezde žute boje koje predstavljaju Backu, Banat i Srem.
Samo je delimicno uspela becejska tribina o „Paradi ponosa“ na kojoj se nisu pojavili neki od najavljenih ucesnika, medu kojima je i predsednik opštine Peter Knezi, a u publici je sedelo samo dvadesetak gradana. S druge strane, oko 1.600 ljudi je potpisalo peticiju kojom se tražila zabrana promocije, a 300 mladih je protestovalo na Pogaci pre pocetka tribine uzvikujuci primitivne slogane protiv homoseksualaca.
Lokalna vlast je dala preporuku indirektnim korisnicima opštinskog budžeta (pre svega školama) da angažuju lokalne firme prilikom ulaganja, popravki i održavanja svojih zgrada. Tokom oktobra u Beceju su organizovane brojne manifestacije: Decja nedelja, izložba pronalazaca i inovatora „Ideja V-2010“, „Jesenja riznica“ u Etno sokacetu, Sajam starih zanata, koncert nacionalnog ansambla „Kolo“ povodom jubileja „Ðida“.
Prema recima predstavnika Eko-unije zelenih Vojvodine Gorana Dolamica, postoji mogucnost da donatori koji su trebali da obezbede 30.000 evra za vec zapocetu izgradnju turistickih-ekoloških objekata u Parku prirode „Stara Tisa“ kod Bisernog ostrva, odustaju od ulaganja zbog (neekološkog) stanja na terenu.
Društvo srpsko-ruskog prijateljstva „Ostrog“ obeležilo je Dan oslobodenja. Tim povodom ponovo je organizovana sportska manifestacija „Trke ulicama grada“.
Posle dve godine odlaganja radova, pocela je izgradnja Deltinog poslovnog objekta u centru Beceja. Poceli su i radovi na rekonstrukciji Idoškog puta. Što se rekonstrukcije kuce brace Tan tice, u vreme kada je vec izabrani izvodac odustao od posla, Fond za kapitalna ulaganja Vojvodine odobrio je još 20 miliona dinara za pretvaranje zgrade u spomen kucu (ukupan raspoloživi iznos je sada 30 miliona dinara). Radovi bi trebali poceti 2011. godine.
Završena je rekonstrukcija toplovoda u ulici Miloša Crnjanskog i grejna sezona je pocela na vreme, a u toku su pregovori sa Srbijagasom o nacinu servisiranja duga Toplane za gas (oko 39 miliona dinara).
Elektronska vlada u Beceju pocela je sa radom.
Na 29. sednici Skupštine opštine usvojena je odluka o rebalansu budžeta opštine za 2010. godinu. Umesto smanjenja, ukupni troškovi i izdaci sa prvobitno planiranih 758, povecani su na 770 miliona dinara.
Druga faza sanacije objekta stare prevodnice turbinskog postrojenja na kanalu DTD zapoceta je sredinom oktobra, a vec u noci izmedu 22. i 23. oktobra iz objekta je ukraden elektromotor koji je nekada pokretao postrojenje.

Novembar

Pocetkom novembra Srbiju je pogodio zemljotres, epicentar je bio u selu Vitanovac kod Kraljeva. U zemljotresu jacine 5,4 stepeni Rihterove skale (osetio se i u Beceju) poginulo je dvoje, a povreden je veliki broj gradana. U podrucju zahvacenim zemljotresom oštecen je veliki broj objekata i mnogo ljudi je ostalo bez krova nad glavom.
Rok za završetak rekonstrukcije oko 2,5 kilometra puta izmedu Beceja i Backog Petrovog Sela je „probijen“, radovi još traju i ne zna se kada ce biti završeni.
Lokalna samouprava za dobijanje sredstava iz Nacionalnog investicionog plana konkurisala je sa šest projekata, cija je ukupna vrednost 98,69 miliona dinara, a prilikom realizacije projekata – ukoliko neki od njih budu odobreni – opština treba da finansira 50 posto troškova.
Odgovor na pitanje redakcije Becejskog mozaika o tome kolika je bila cena (kopije racuna) proslave Dana grada, još nije dobijen iz lokalne samouprave. Medutim, iz do sada dobijenih podataka se vidi da je za proslavu potrošeno oko 3 miliona dinara, ali se ne zna kome i koliko je placeno.
Realizacija plana za unapredenje obrazovanja Roma je u toku, ali se sprovode aktivnosti za koje nije potreban novac, jer opština još nije obezbedila predviden iznos od 150.000 dinara.
Turisticka organizacija Beceja predstavila je kalendar manifestacija za 2011. godinu. U kalendar je uvršteno 62 programa.
Obeležen je Medunarodni dan tolerancije, a tim povodom je u Backoj Topoli nagrada za toleranciju urucena novinaru Dinku Gruhonjicu i opštini Becej, koju je primio predsednik opštine Peter Knezi. Medutim, izgleda da ni Becejci, a ni predstavnici lokalne vlasti ne znaju zašto je nagrada dodeljena Beceju.
Ministarka omladine i sporta Snežana Samardžic Markovic svecano je pustila u upotrebu delove objekta OSC-a „Mladost“ koji su sada prilagodeni osobama sa invaliditetom. Ona je podelila i sportsku opremu za 14 škola iz opština Becej, Novi Becej i Srbobran.
U Beceju je održan Dan otvorenih vrata, kada su predsednica republickog parlamenta Slavica Ðukic Dejanovic i predsednik pokrajinskog parlamenta Šandor Egereši razgovarali sa gradanima Beceja.
U OŠ „Zdravko Gložanski“ ceka se izbor novog direktora škole.
Iz lokalne vlasti najavljena je smena clanova Medusektorskog saveta za implementaciju Lokalnog plana akcije za decu, iako im mandat istice tek 2012. godine.
PIK-ovci su stupili u štrajk, jer vlasnik firme nije isplatio zarade u dogovorenom roku.
U Gradskom pozorištu premijerno je izvedena prva profesionalna pozorišna predstava ove ustanove „Sabrana dela Viljema Šekspira – ukratko“ u koprodukciji sa Pozorištem mladih i dramskom trupom „Arterija“ iz Novog Sada.
Fond za kapitalna ulaganja Vojvodine je obezbedio 40 miliona dinara za izgradnju geotermalne bušotine za potrebe buduce becejske banje. Na tenderu za izradu projektne dokumentacije i izgradnju hidro-termalne bušotine „pobedio“ je jedini ponudac NIS A.D. iz Novog Sada.

Decembar

Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo je odobrio oko 14 miliona dinara za projekte sa kojima su mesne zajednice konkurisale za uredenje atarskih puteva i odvodnjavanje poljoprivrednog zemljišta.
Becej se ukljucio u projekat „Srbija u ritmu Evrope“.
Firma „Minel-Schreder“ predstavila je lokalnoj samoupravi idejni projekat rekonstrukcije javne rasvete, koji je vredan oko 830.000 evra.
Ponovo krade na grobljima, šteta oko 200.000 dinara.
U okviru Akcionog plana preduzetništva za mlade, becejski srednjoškolci prezentovali su svoja virtuelna preduzeca, a sprovode i obuku „Hocu da radim“, pripremaju veb-sajt itd.
U Parku prirode „Stara Tisa“ kod Bisernog ostrva pušten je u upotrebu vidikovac, donacija Pokrajinskog zavoda za zaštitu prirode.
U PIK-u je prekinut štrajk zaposlenih. Državna komisija koja je formirana da analizira stanje u ovom privatnom kombinatu predstavila je svoj izveštaj Vladi Vojvodine i javnosti i predložila mere za spas kombinata: dugovi PIK-a – prema podacima iz izveštaja iznose 69 miliona evra – ce biti konvertovani u vlasništvo države. Tokom marta 2011. godine bi organi države trebali da donesu konacnu odluku o konverziji duga PIK-a u vlasništvo države.
KUD „Ðido“ je svecanim koncertom i izložbom proslavio 30 godina postojanja.
Na sednici lokalnog parlamenta usvojen je izveštaj o trošenju novca iz opštinskog budžeta od 1. januara do 30. septembra 2010. godine. Prema oceni predsednika opštine Petera Knezija prihodi u opštinskom budžetu ce biti oko 550 miliona dinara, a za izvršenje najosnovnijih potreba potreban je iznos od oko 780 miliona dinara. Usvojena je i bezbednosna strategija opštine, ali ni iz treceg pokušaja nije izabran (prihvacen predlog Upravnog odbora muzeja) direktor Gradskog muzeja.
Budžet za 2011. godinu planiran je u iznosu od 769 miliona dinara.
Predsednik opštine je doneo odluku da ce NIS da gradi geotermalnu bušotinu za potrebe buduce becejske banje. Posao vredi 44,5 miliona dinara.
U Beceju oko 800 gradana prima socijalnu pomoc.
Komunalno preduzece Potisje dobilo je novog (privremenog) direktora iz redova zaposlenih u ovom preduzecu, Cabu Štefanigu.
Predstavnici Kancelarije za inkluziju Roma Vlade Vojvodine, Ekumenske humanitarne organizacije iz Novog Sada i opštine Becej potpisali su sporazum o izgradnji kupatila, mokrih cvorova i septickih jama za 120 romskih porodica u opštini.
U školi „Petefi Šandor“ završena je prva faza izgradnje fiskulturne sale.
Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo opštini Becej odobrio je 1,6 miliona dinara za obnavljanje pijaca, ali i 3 miliona za funkcionisanje novoosnovane firme Link FTO, koja bi izmedu ostalog trebala da se bavi poljocuvarskom službom, 1,2 miliona dinara za izradu projektne dokumentacije za uredenje atarskih puteva i odvodnih kanala i 900.000 dinara za podizanje vetrozaštitnih pojaseva.
U Gradskom pozorištu održan je i drugi deo Majskih igara, odnosno festival scenskog stvaralaštva namenjen kategoriji mladih.
Krajem decembra je u OSC-u „Mladost“ šesti put održan sajam pod novim imenom Bexpo, ali sa starim problemom – slabim odzivom gradana.
Možda bi posecenost ovog vašara, a i drugih dešavanja u Beceju bila veca da je, umesto u Adi, 24. decembra u Beceju pušten u saobracaj most preko Tise, koji smo od Nemacke na poklon dobili mi Becejci pre nekoliko godina. Nama poklon most nije trebao. Šta ce nam jedan moderan novi most? Nije nam trebalo ni to da budemo mesto preko kojeg ce da se spaja Banat i Backa, kao ni to da u Beceju bude takav most koji ce, kako je ocenio predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtic, biti „zamajac daljeg privrednog razvoja, a njegov ekonomski, privredni i infrastrukturni znacaj je neprocenjiv“!
I tako, prode još jedna godina, a mi idemo dalje u nadi da cemo pronaci ili dobiti na poklon neki drugi most preko kojeg cemo otici u bolje sutra.

Ljiljana Milovanov

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *