Fudbal – Srpska liga Vojvodina: OFK Bečej 1918 – Borac 2:2

Fudbal – Srpska liga Vojvodina: OFK Bečej 1918 – Borac 2:2trg_fontane

Nakon velike borbe po teškom terenu za igru u premijernom izdanju pred svojim navijačima fudbaleri Bečeja su odigrali nerešeno protiv ekipe Borca iz Sakula rezultatom 2:2 koju su u prvom delu prvenstva na stadionu „Sveti Nikola“ savladali sa 4:3.

Utakmica u subotu je počela sa zakašnjenjem jer je došlo do problema oko sastavljanja protokola. Naime, zbog administrativne greške Luka Miljević nije mogao da se nađe u sastavu ekipe Bečeja, pa je umesto njega u startnoj postavi bio Žarko Kobiljski, što je u znatnoj meri dovelo do taktičkih pomeranja i formacijskih rokada u timu.

Bečejci su zaigrali ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka i bilo je očito da žele da nadigraju goste u skoku. Imali su više od igre, napadali su po bokovima i centaršutevima u kazneni prostor pokušavali su da pronađu Nikolu Furtulu i Luku Krajinovića koji su zadavali dosta glavobolje protivničkoj odbrani u skoku i vrlo dobrom čuvaru mreže Urošu Brkoviću koji je u par navrata odlično intervenisao.

Međutim, i pored inicijative domaćina i činjenice da su stvorili više šansi, gosti su prvi došli u vođstvo. Iskoristili su prvu od ukupno dve prilike koje su imali u prvih 45 minuta. Nakon brzog kontranapada i greške protivnika na svojoj polovini Nedeljko Đurić je zatresao mrežu u 15. minutu utakmice.

Primljeni gol nije mnogo poremetio Bečejce. I dalje su imali inicijativu ali i pored toga malo je nedostajalo da fudbaleri Borca povise vođstvo i tako budu na dobrom put da se revanširaju Bečejcima za jesenji poraz. Ponovo se šansa ukazala iz kontranapada ali ovoga puta mladi golman Bečeja Ranko Puškić je odlično intervenisao.

Ofanzivna igra se isplatila Bečejcima i uspevaju da izjednače rezultat. Svoj prvi prvenstveni pogodak u 37. minutu postigao je dvadesettrogodišnji Nikola Furtula, svojevremeno član mlade reprezentacije Srbije koji je u Bečej došao iz Sombora.

U drugom poluvremenu gosti koji su se na Gradskom stadionu kraj Tise predstavili kao kvalitetna ekipa, uspostavili su ravnotežu. Preuzeli su inicijativu i u dva navrata malo je nedostajalo da ponovo dođu u vođstvo. Dve izgledne prilike nisu realizovali bonus igrač Borca Milan Jovanović i strelac prvog pogotka Nedeljko Đurić, pa ih je i ubrzo stigla kazna.

U 67. minutu Nikola Furtula je nakon centaršuta kapitena Vladana Vorgučina loptu glavom sproveo u mrežu, a pet minuta kasnije postavljen je i konačan rezultat susreta kada je Stevan Mladenović, koji je nedugo pre toga ušao u igru, iskoristio grešku golmana Bečeja.

Utakmicu je sudio Saša Ranisavić (Sremska Mitrovica). Pomoćnici: Nemanja Batalo (Ruma) i Stefan Vučić (Sremska Mitrovica). Strelci: Nikola Furtula u 37. i 67. minutu za ekipu OFK Bečej 1918, Nedeljko Đurić u 15, Stevan Mladenović u 72. minutu. Žuti kartoni: Petar Ilić, Žarko Kobiljski (OFK Bečej 1918), Aleksa Pavlović, Milan Jovanović, Nedeljko Đurić, Slaviša Jeremić, Filip Sredojević (Borac).

OFK Bečej 1918: Rako Puškić, Vladan Vorgučin, Ilija Tutnjević, Anđelo Kačavenda, Vladimir Ostojić, Adis Kurtiši, Strahinja Ilić, Petar Ilić 7 (od 80. Ilija Erdeljan), Nikola Furtula, Žarko Kobiljski, Luka Krajinović.

Borac: Uroš Brković, Aleksandar Šušnjar, Filip Sredojević, Jovan Kačarević, Manojlo Rebić (od 83. Vukašin Marković), Aleksa Pavlović, Dejan Galić, Luka Gavrilović (od 46. Slaviša Jeremić), Luka Sekulić, Nedeljko Đurić, Milan Jovanović (od 65. Stevan Mladenović).

U ostalim utakmicama 16. kola Srpske lige Vojvodina postignuti su sledeći rezultati:

16  Dunav 16 2 2 12 16:41 8

U narednom prvenstvenom kolu fudbaleri Bečeja gostuju u Zrenjaninu gde se sastaju sa ekipom Radničkog koju su jesenas kraj Tise savladali sa 3:2 a igraju još: