STK Bečej i STK Vojvodina: Pioniri dobri u Temerinu

STK Bečej i STK Vojvodina: Pioniri dobri u Temerinutrg_fontane

Stonoteniseri Bečeja su prošlog vikenda učestvovali na tri turnira, dok su takmičari Vojvodine iz Bačkog Gradišta igrali na jednom.
Gradištanci su bili veoma uspešni na međunarodnom turniru u Temerinu za poletarce, mlađe i starije pionire i kadete koji je prošle subote okupio 260 takmičara iz 40 klubova iz Mađarske, Rumunije i Srbije.

Sabina Šurjan i Akoš Benke, pioniri Vojvodine, osvojili su zlatna odličja, a medalju istog sjaja osvojila je i kadetkinja Aneta Poljak. Srebrom se u Temerinu okitila Radmila Tominjak u konkurenciji poletarki.
Mlađe kategorije STK Bečej su prošle subote nastupile u Temerinu i Novim Banovcima. U konkurenciji poletaraca u Temerinu Reka Bezeg je osvojila bronzanu medalju, dok je Šarlota Ačai takmičenje završila u grupnoj fazi. U Novim Banovcima (137 stonotenisera, 19 klubova) igrali su pioniri David Čolak i Brigita Bilik, ali nisu uspeli da prođu takmičenje po grupama.
Turnir veterana održan je prošle nedelje u Temerinu. Nastupilo je 65 stonotenisera iz Srbije, Mađarske i Makedonije, među kojima je bilo i pet Bečejaca. Jedinu medalju (bronzanu) osvojio je Milutin Glavaški (kategorija do 45 godina). Ferenc Čeh (preko 60 godina) zaustavljen je u četvrtfinalu, a Đorđe Petrov, Tibor Bezeg i Goran Dragin nisu uspeli da prođu grupu.

Skupština

Redovna godišnja Skupština STK Vojvodina održana je prošlog petka
u Bačkom Gradištu. Na Skupštini su usvojeni izveštaj o radu, finansijski i takmičarski izveštaj za 2009. godinu, kao i plan rada za tekuću godinu. Skupština je imala svečani karakter, jer Vojvodina ove godine slavi 60 godina postojanja. Jubilej je obeležen skromno jer, kako se moglo čuti, molbe upućene nadležnima za pomoć nisu urodile plodom. Prema rečima Šandora Poljaka trenera STK Vojvodina, klub je poslednju finansijsku pomoć iz opštine dobio u septembru prošle godine.