Stoni tenis – Prvenstvo Vojvodine: Gradištanke osvojile zlato

Stoni tenis – Prvenstvo Vojvodine: Gradištanke osvojile zlatotrg_fontane

Stonoteniserke Vojvodine iz Bačkog Gradišta na ekipnom Prvenstvu Vojvodine održanom 1. novembra u Skorenovcu, u kategoriji mlađih kadetkinja su osvojile zlatnu medalju.

Ekipa u sastavu Radmila Tominjak, Barbara Đurčik, Ivana Ćućuz i Jovana Kozarski je savladala sve protivnike i zasluženo je osvojila prvo mesto. Druge su bile stonoteniserke Slavije‘96 iz Kovačice, treće Uniree iz Uzdina, četvrte Dože iz Skorenovca i pete Bačke Topole.

Prva liga Srbije (ž)
U 5. kolu Prve lige Srbije stonoteniserke Vojvodine su na svom terenu savladale ekipu Čelareva rezultatom 4:2. Dve pobede ostvarila je Aneta Poljak, a po jednu Edina Benke i Radmila Tominjak. U 6. kolu Gradištanke gostuju u Novom Beogradu gde se sastaju sa istoimenom ekipom.

Druga liga Srbije (m)
U derbiju 5. kola Druge lige Srbije za muškarce, ekipa Vojvodine je zabeležila pobedu u Uzdinu protiv stonotenisera Uniree rezultatom 4:1. Dve pobede je ostvario Viktor Melik, a po jednu Ištvan Poljak i dubl Ištvan Poljak-Viktor Melik. Ovom pobedom Gradištanci su izbili na čelo prvenstvene tabele, a u narednom 6. kolu na svom terenu dočekuju ekipu Eđšega iz Novog Sada.

Okružno prvenstvo
Na školskom prvenstvu Južnobačkog okruga za osnovne i srednje škole održanom 3. novembra u Temerinu učenici škola iz bečejske opštine su bili uspešni. U pojedinačnoj konkurenciji Radmila Tominjak i Akoš Benke iz OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta su osvojili prvo mesto, dok je u ekipnoj konkurenciji u kategoriji devojčica (Radmila Tominjak i Barbara Đurčik) škola iz Bačkog Gradišta takođe bila prva, a Ekonomsko- trgovinska škola (Aneta Poljak i Klementina Bolok) je zauzela treće mesto. Postignutim rezultatom ostvaren je plasman na republičko školsko prvenstvo koje će biti održano 18. i 19. novembra u Trsteniku.