Vatepolo – Prva B liga Srbije (M): Bečej – Taš 8:12

Vatepolo – Prva B liga Srbije (M): Bečej – Taš 8:12trg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su danas (14. februar) na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ pretrpeli poraz od ekipe Taša iz Beograda rezultatom 8:12 (0:2, 1:3, 3:4, 4:3).

Nisu uspeli vaterpolisti Bečeja da ostvare ambicije i savladaju ekipu Taša i sa osvojenim bodovima nagoveste mogućnost da se umešaju u borbu za vrh tabele i eventualan plasman u viši rang takmičenja.

Iskusni vaterpolisti iz Beograda od prvog minuta utakmice su uzeli stvar u svoje ruke. Poveli su golovima Žeželja i Mijatovića a na drugoj strani domaći igrači su imali dosta probelema u napadu i sa realizacijom igrača više. Prvi gol postigli su tek u 13 minutu utakmice ali su odmah potom usledile dve kontre gostiju tako da je povećana razlika u njihovu korist koja je u tom trenutku iznosila plus 4 (1:5).

U trećoj četvrtini igralo se prakmtično uz lošu odbranu na obe strane što je uzrokavlo relativno velik broj golova (3:4). Međutim nije bila poremećena rezultatska ravnpteža. Ekipa Taša je zadržala ubedljivo vođstvo (4:9).
Poslednju četvrtini Bečejci su rešili u svoju korist što je više posledica opuštanja protivnika nego dobre igre, mada se stiče utisak da je možda i propuštena prilika da se napravi iznenađenje i načini preokret pri rezultatu 7:11 ali su igrači domaćeg tima u nekoliko navrata bili brzopleti i nespretni pred protivničkim golom. Sve u svemu gosti su zasluženo zabeležili pobedu i pored utiska da su na svojoj strani imali i naklonost sudijskog para.
U narednomprvenstvenom kolu vaterpolisti Bečeja sa sastaju sa ekipom Šapca.

Pre sureta vaterpolista Bečeja i Taša utakmicu su odigrale i vaterpolistkinje Bečeja i Crvene zvede u okviru 5. kola Prve lige Srbije (Ž). Pobeda je pripala Beograđankama koje su bile ubedljive protiv Bečejki, u čijem sasatavu je zbog bolesti bilo samo osam igračica, savladale su ih čak sa 34:1. U narednom prvenstvenom kolu vaterpolistkinje Bečeja se u Beogradu sasatju sa ekipom Vračara.