Vaterpolo – I a liga Srbije (m) 7. kolo: Bečejci preplivali Taš

Vaterpolo – I a liga Srbije (m) 7. kolo: Bečejci preplivali Taštrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su zabeležili ubedljivu pobedu protiv vaterpolista Taša iz Beograda u utakmici 7. kola I a lige Srbije rezultatom 13:6 (1:1, 4:2, 3:3, 5:0).

U utakmicu protiv rivala iz gornjeg dela prvenstvene lestvice i favorita u ovom meču, u nekompletnom sastavu (izostali su Stefan Naćuk i Vladimir Korovljev) Bečejci su zasluženo došli do vrlo važnih bodova sa kojima hvataju priključak sa prvim delom tabele.

Bazen OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 250. Sudije: Vladimir Petrović (Zrenjanin) i Bogdan Beljin (Beograd). Igrač više: Bečej 10 (4), Taš 10 (2). Peterci: Bečej 1 (1).

Bečej: Gudvin, Cvetić 3, Čavić 2 (1), Krstonošić 2, Katić, Mesaroš, Kuprešak, Afanasijev 1, Đurčin, Tomićević 4, Jović, Velimirov, Andričin, Vučković 1.

Taš: Marinković, Petrović 2, Novičić, Mihailović, Čikarić, Milojević, Nenadić, Radojičić 2, Marković 1, Đukić, Radulović, Jevremović, Pantović 1.

Nakon lošeg starta i rastrzane igre u prvoj četvrtini, u kojoj su gosti stekli početnu prednost golom svog kapitena Nikole Petrovića (0:1), Bečejci su u nastavku susreta uspeli da povežu svoje redove, konsoliduju odbranu i iskoriste svoju, očito bolju, fizičku pripremljenost i pri kraju tog dela utakmice izjednače rezultat golom Stefana Tomićevića sa igračem više (1:1), a potom početkom druge četvrtine pređu i po prvi put u vođstvo pogotkom mladog Nikole Krstonošića (2:1), koje su kako je utakmica odmicala povećavali na 4 gola prednosti  (8:4) koliko je bilo sredinom treće četvrtine do konačnih 7 golova razlike (13:6) koliko je bilo na kraju susreta.

Pokušali su iskusni gosti, čestim izmenama da odgovore zahtevima visokog ritma igre sa mnogo plivanja koji su nametnuli domaćini, i eventualno iznenade i preokrenu rezultat, ali su  uspeli samo da početkom treće četvrtine golom Alekse Markovića (5:4) dođu na korak od izjednačenja.

Već u sledećem napadu, nakon brojčane prednosti, Vladimir Cvetić (6:4) ponovo vraća utakmicu u prethodni kolosek kojim sa dva uzastopna pogotka nastavlja najefikasniji igrač utakmice Stefan Tomićević (8:4), što je bilo dovoljno da se umire Beograđani koji su još smogli toliko snage da jedino smanje razliku na dva gola (8:6) pri kraju tog dela susreta da bi u poslednjoj četvrtini potpuno kapitulirali sa 5:0.

U ostalim utakmicama 7. kola sastali su se:
Beograd – TENT 11:7 (1:2, 2:2, 2:3, 6:0)
Zemun – Dunav 24:2 (4:0, 2:1, 10:0, 7:1)
Stari grad – Banjica 13:3 (3:0, 4:1, 0:1, 6:1)

Na tabeli je trenutno prvi Sari grad sa 19 bodova, drugi je Zemun sa tri boda manje, treći je Beograd sa 15, četvrti Taš sa 12, peti Bečej sa 9, šesta je Banjica sa 7, sedmi TENT sa 4 i osmi – poslednji – je Dunav bez bodova.

U sledećem kolu, koje je praktično prvo iz drugog kruga ovog dela prvenstva I a lige Srbije, naredne subote vaterpolisti Bečeja ponovo igraju na svom bazenu. Protivnik će im biti vaterpolisti TENT-a iz Obrenovca koje su na startu aktuelnog takmičenja, na gostovanju, savladali rezultatom 9:14, a sastaju se još: