Vaterpolo – I b liga Srbije grupa sever (m) – 6. kolo: Bečej – ŽAK 12:9

Vaterpolo – I b liga Srbije grupa sever (m) – 6. kolo: Bečej – ŽAK 12:9trg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su zabeležili pobedu protiv ekipe ŽAK iz Kikinde rezultatom 12:9 (4:1, 2:4, 4:0, 2:4) i tako nastavili pobedničku seriju i u drugom delu prvenstva I b lige Srbije.

Osvojenim bodovima Bečejci čvrsto drže prvo mesto na tabeli sa čak 6, odnosno 7 bodova prednosti u odnosu na pratioce Spartak prozivku iz Subotice i Kikinđane i gotovo sigurno su obezbedili plasman u fajnal-for četiri kola pre kraja ligaškog dela takmičenja.

U utakmici protiv Kikinđana strelci za Bečej su bili Naćuk i Mesaroš sa po 3 gola, a Afanasijev, Perić i Prkosovački su postigli po 2 pogotka. Nastupili su još: Busić, Marković, Korovljev, Kuprešak, Velimirov, Živkov Andričin, Drobina, Doroslovački i Dajević.
Ekipa ŽAK-a je nastupila u sastavu: Ilić, Nedin, Gavranov, Zorić, Arnuš 2, Karanović, Ćirić, Pavić 3, Jakšić 1, Kozarski, Tucić, Kirić, Travar i Aleksić 3.
Utakmicu su sudili Dvornić iz Subotice i Bačanji iz Novog Sada. Isključenja: Bečej 7, ŽAK 8.

Inače, susret je obilovao velikim oscilacijama u igri, o čemu svedoči kretanje rezultata. Bečejci su nakon početnog vođstva i izjednačenja gostiju uzeli stvar u svoje ruke i ostvarili prednost od tri gola razlike na kraju 1. četvrtine.

U drugom delu susreta gosti uspevaju da izjednače rezultat na 5:5, ali sedam sekundi pre kraja tog dela meča Mesaroš postiže svoj treći gol na utakmici i stvara minimalnu prednost svom timu (6:5).

U trećoj četvrtini Perić dva puta, na početku i na kraju tog dela meča, i Naćuk i Prkosovački po jednom pogađaju protivničku mrežu i ekipa Bečeja ima najveću prednost u dotadašnjem toku susreta (10:5).

Međutim, tu razliku su povećali u poslednjoj četvrtini na čak 7 golova (12:5). Pogotke su postigli Naćuk i Afanasijev koji se na oko 4 minuta pre kraja utakmice po treći put upisao u listu strelaca. Nakon toga došlo je do opuštanja, što gosti koriste i uspevaju da ublaže poraz na konačnih 12:9.