Vaterpolo – I b liga Srbije (M): Bečej – Šabac 4:5

Vaterpolo – I b liga Srbije (M): Bečej – Šabac 4:5trg_fontane

U 2. kolu I b lige Srbije vaterpolisti Bečeja su u subotu pred svojim navijačima pretrpeli poraz od ekipe Šapca rezultatom 4:5 (0:0, 0:2, 3:1, 1:2) i to golom koji je postignut 3 sekunde pre kraja utakmice.

Inače, susret za koji se očekivalo da će biti neizvestan, obeležila je ravnopravna borba dva rivala, sa dosta isključenja na obe strane i loša realizacija igrača više, odnosno dobra odbrana sa igračem manje. Pored toga, istakli su se čuvari mreže obeju ekipa što je i doprinelo tome da se prva četvrtina završi bez golova.

U drugom delu meča gosti pogađaju mrežu a zatim koriste i brojčanu prednost i dolaze u vođstvo od 2:0. U trećoj četvrtini Stefan Tomićević postiže prvi pogodak za ekipu Bečeja i smanjuje na 2:1, ali gosti se ponovo vraćaju na distancu od dva gola razlike da bi u sledećem napadu domaći vaterpolisti nastavili rezultatsku klackalicu, a potom Vladimir Cvetić efektno pogađa mrežu sa dva metra i donosi izjednačenje, da bi Aleksandar Aleksandrov tri minuta pre kraja doveo ekipu Bečeja u vođstvo sa 4:3.

Međutim, iskusni Šapčani nisu izgubili glavu, koriste igrača više i uspevaju da poravnaju rezultat na 4:4. U poslednjem minutu domaći vaterpolisti oragnizuju dobar napad, dobijaju igrača više dvadesetak sekundi pre kraja meča, ali gube loptu nadomak gola, što koriste protivnički igrači i u kontranapadu postižu pobedonosni pogodak tri sekunde pre kraja utakmice.

U narednom prvenstvenom kolu vaterpolisti Bečeja se 13. decembra u Vrnjačkoj Banji sastaju sa ekipom Goča.