Vaterpolo: Radnički osvojio Kup Srbije

Vaterpolo: Radnički osvojio Kup Srbijetrg_fontane

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca su zabeležili pobedu protiv ekipe Partizan Rajfajzen iz Beograda rezultatom 5:4 (1:0, 2:1, 2:2, 0:1) i tako došli do trofeja.

Partizan Rajfajzen – Radnički 4:5 (0:1, 1:2, 2:2, 1:0)

Utakmica je odigrana u Bečeju, na bazenu „Đorđe Predin Badža“pred oko 1.000 gledalaca. Sudili su Vojin Putniković i Ivan Raković (obojica iz Beograda). Igrač više: Partizan 11(1), Radnički 10(3). Dva igrača više: Partizan 2(1). Peterci: Partizan 1(1), Radnički 1(1). Crveni karton: Toholj (Radnički).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen, Mandić 1, Vico, Subotić, Repanović, Gogov 1, Jakšić 1, Manojlović, Tanasković 1, Stojanović, Asanović, Osmanović, Lazić. Trener: Vujasinović.

RADNIČKI: Radić, Trajković 1, Popović 1, Marković, Miličić, Vrlić, Ćirić, Basara, Vuksanović, Dedović 1, Ćuk, Petković 2, Živojinović, Toholj. Trener: Stevanović.

U izuzetnom ambijentu, koji je podsetio na zlatne dane bečejskog vaterpola, već u prvom napadu zatresla se mreža. Kragujevčani su iskoristili igrača više i došli u vođstvo golom Marka Petkovića. Međutim, to je bio jedini pogodak u ovom delu meča.
U drugom periodu u 3. minutu tog dela susreta mladi centar Radničkog, Nebojša Toholj, načinio je prekršaj za crveni karton, što je pored peterca u korist Beograđana podrazumevalo i četiri minuta igre sa igračem manje u sastavu Kragujevčana. Nakon što je Dušan Mandić iskoristio peterac i izjedančio na 1:1 očekivalo se da će „crno-beli“ znati da iskoriste brojčanu prednost i preokrenu rezultat u svoju korist. Međutim, dogodilo se upravo obrnuto. Ekipa Vladimira Vujasinovića nije uspela da zatrese mrežu. Lopta je nakon šuteva igrača Partizana pogađala protivničkog golmana ili je završavala svoj put pored okvira gola, dok su izabranici Uroša Stevanovića postigli dva pogotka. Strelci su bili Marko Petković i Nikola Dedović, tako da se na poluvreme otišlo sa „plus dva“ (3:1) u korist Raničkog.

U nastavku utakmice, predvođen iskusnim kapitenom Aleksandrom Ćirićem, Kragujevčani uspevaju da sačuvaju stečeno odličnom odbranom i igrom gol za gol, da bi u poslednjoj četvrtini smireno odoleli žestokom pritisku Beograđana koji su presingom uspeli da se primaknu na samo gol razlike dva minuta pre kraja meča. U tom periodu susreta istakao se golman Radničkog Zdravko Radić, koji je odbranio nekoliko udaraca mladih vaterpolista Partizana i tako sprečio eventualne produžetke i omogućio svom timu da dođe do pobede i osvoji prvi domaći trofej.