Vaterpolo – Turnir za plasman od 1. do 4. mesta I b liga Srbije: Bečej u finalu čeka Kragujevčanetrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su danas na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ savladali ekipu Singidunuma iz Beograda u prvoj utakmici turnira za plasman od 1. do 4. mesta I b lige Srbije rezultatom 16:10 (3:2, 5:5, 5:1, 3:2) i tako stekli pravo nastupa u finalu sa kojeg će pobednik direktno obezbediti plasman u I a ligu.

Bečej: Busić, Korovljev 5, Afanasijev, Naćuk 3, Dobožanov 1, Mesaroš 2, Kuprešak, Velimirov, Marković, Perić 3(1), Drobina, Prkosovački 2, Doroslovački, Živkov Aksin.
Singidunum: Ignjatović, Trtović 1, Odalović, Maksimović, Babić, Šćepanović 1, Raduški 2, Veličković, Kostić, Kalezić, Dimić, Popović 2, Milić, Milošević 4.

Sudili su: Pavle Kiš iz Novog Sada i Vuk Milović iz Kraljeva. Igrač više Bečej 8, Singidunum 9. Peterci: Bečej 1 (1).

Do pobede protiv Singidunuma, u rezultatski izjednačenoj igri Bečejci su došli zasluženo ali znatno teže nego što to konačan rezultat pokazuje.
Na početku utakmice stekli su prednost od 2:0 golovima Viktora Mesaroša i Vladimira Korovljeva sa igračem više, ali gosti na drugoj strani takođe koriste brojčanu prednost i pogocima Pavla Miloševića uspevaju da izjednače rezultat. Međutim, Korovljev postiže svoj drugi od ukupno pet golova i ponovo donosi vođstvo svojoj ekipi.

U drugoj četvrtini nastavljena je ravnopravna igra. Korovljev ponovo donosi prednost od dva gola (4:2) ali Milošević održava distancu (4:3). Nakon toga se u listu strelaca upisuje Stefan Naćuk (5:3) da bi gosti sa dva uzastopna gola, strelci su bili Vladimir Radoški i Aleksa Popović, sa igračem više uspeli po prvi put da izjednače rezultat (5:5). Ušlo se potom u rezultatsku klackalicu. Prvo je iskusni Zoran Perić iskoristio brojčanu prednost i doneo minimalnu prednost domaćem timu (6:5) ali opet na scenu stupa Milošević koji pogađa sa igračem više i po drugi put je rezultat izjednačen (6:6). Novu prednost Bečeju donosi Peđa Prkosovački (7:6) koju je već u sledećem napadu minut pre kraja tog dela susreta anulirao Aleksa Popović. Međutim, do kraja druge četvrtine Zoran Perić postiže svoj drugi od ukupno tri gola, tako da su Bečejci prvo poluvreme rešili u svoju korist (8:7).

Samo u prvim minutima nastavka treće četvrtine bilo je slično kao i u prvom delu. Prvo su izjednačili gosti sa igračem više golom Vladimira Raduškog, a onda je usledila kanonada Bečeja od pet uzastopnih golova (13:8) koja je nastavljena i u poslednjem delu utakmice sa još dva pogotka (15:8), što je potpuno dotuklo Beograđane koji praktično deset minuta nisu uspeli da postignu gol, a imali su čak tri puta igrača više u tom periodu igre.

Sve u svemu, vaterpolisti Bečeja su prema očekivanjima izborili plasman u finale ovog turnira i igraće sutra od 20,30 časova sa ekipom Radničkog iz Kragujevca koja je pobedila vaterpoliste Spartaka Prozivka iz Subotice. Pobednik finalnog meča će izboriti direktan plasman u I a ligu a poraženi ili drugoplasirani će se u baražu sastati sa ekipom Beograda koja je zauzela pretposlednje mesto u I a ligi.

Radnički – Spartak Prozivka 6:3 (2:0,1:1, 2:1,1:1)

Sudije: Balažević i Petrović. Isključenja: Radnički 12, Spartak Prozivka 8.

Radnički: Gavrilović, Jang 2, Stanojčić 1, Gavrić 1, Jelača 1, Lun, Metodijev, Vulović, Bojanić, Bosić 1, Panić, Radovanović, Ćerković, Mitrović.

Spartak Prozivka: Uzelac, Bulajić 1, Ćurčin, Lovadinov, Horvacki, Ivošević, Vučković, Tonković 1, Lazić, Romić, Varakulja 1, Zeljković, Stojanović.

U nedelju u borbi za treće mesto od 18,30 časova sastaju se Spartak Prozivka – Singidunum.