A múlt héten, november 27-én, hetedik alkalommal került sor a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben a Ricsaj Népművészeti Találkozó megszervezésére.
A nap folyamán kirakodóvásár fogadta a rendezvényre látogatókat, melyen vajdasági kézművesek termékeit tekinthették és vásárolhatták meg.
A Petőfi kultúrkör Szivárvány festő- és Szendrey Júlia kézimunka-csoportjának munkáiból kiállítás készült, valamint a Mesterségem címere sarokban cipészműhelyt láthattak az érdeklődők.
A legfiatalabbak játszóházban szórakoztak, Lukács Imrétől tanultak népi játékokat, míg a felnőttek betlehemi szokásokról és azok megőrzéséről beszélgettek. A műhely koordinátora Szerda András volt.
A nap folyamán különféle foglalkozásokkal lehetett múlatni az időt. Volt népdal- és néptáncoktatás, néptáncos divatsarok, a kézműves műhelyekben pedig a nemezelés, az agyagozás, a kosárfonás és a fafaragás rejtelmeibe tekinthettek be, de gyöngyfát és karácsonyi díszeket is készíthettek az érdeklődők.
A színpadon három műsor követte egymást. Elsőként a törökbecsei, szenttamási és óbecsei gyermekcsoportok mutatkoztak be játékokkal és táncokkal, majd népzenei műsor következett, amelyet Bodor Anikó emlékének szenteltek. Az esti gálaműsorban az óbecsei Szelence és Kiscimbora, a törökbecsei Csalogató, a szenttamási Kalala táncegyüttes, valamint az ekecsi-apácaszakállasi (Szlovákia) Császta táncegyüttes lépett fel.
Az idei Ricsaj támogatói a Nemzeti Kulturális Alap (Budapest), a Szülőföld Alap (Budapest), az óbecsei önkormányzat, a Magyar Nemzeti Tanács, a Szekeres László Alapítvány, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Nemzetpolitikai Államtitkársága (Budapest) voltak.
B.M.