Odbojka – I b liga Srbije (m) 13. kolo: Bečejci ubedljivo protiv Bavaništa

Odbojka – I b liga Srbije (m) 13. kolo: Bečejci ubedljivo protiv Bavaništatrg_fontane

Odbojkaši Bečeja su u prvoj utakmici nastavka prvenstva I b lige Srbije pred svojim navijačima ubedljivo savladali ekipu Bavaništa rezultatom 3:0 (28:26, 25:22, 25:19).

Tako su Bečejci posle poraza u prošlom kolu na startu prolećnog dela sezone, na gostovanju u Leskovcu od četvrtoplasirane ekipe na tabeli Dubočice, na najbolji način pokazali da poseduju kvalitet i da mogu ostvariti svoje ambicije i izboriti plasman u gornjem delu prvenstvene lestvice ukoliko pruže maksimum u susretima protiv rivala približnog kvaliteta.

Bečejci su sinoć u SC „Đorđe Predin Badža“ u meču 13. kola protiv odbojkaša iz Bavaništa, inače petoplasirane ekipe na tabeli, igrali strpljivo i posle preokreta i dramatičnog završetaka prvog seta koji su rešili u svoju korist, preuzeli su konce utakmice u svoje ruke i sigurnom i borbenom igrom zasluženo došli do bodova.

Ono što može obradovati navijače i upravu MOK Bečej jeste činjenica što su petoj pobedi u dosadašnjem toku takmičenja dobrim delom doprineli mladi igrači koji su, pojedinim potezima i osvajanjem ključnih poena na utakmici, dokazali da je ukazano poverenje u njih opravdano.

Početak nije nagoveštavao ubedljivu pobedu domaćina. Nakon kratkog vođstva Bečejaca (3:2) gosti iz Bavaništa prave seriju od 5:0 i stiču prednost od četiri poena (3:7) koju su uspeli da očuvaju i povrate kada su se domaćini,  posle nekoliko dobrih servisa i igre na mreži Vlastimira Lukića i odličnih reakcija Nenada Škorića, približili na samo poen razlike (7:8).

Napravili su novu seriju (8:12) i sa prednošću od četiri poena, koliko su imali i na početku meča, ušli su u završnicu tog dela utakmice (15:19) i pri rezultatu 19:22 se činilo da im je vođstvo od 0:1 nadomak ruke.

Međutim, Bečejci uspevaju da se vrate u meč. Borbenom igrom smanjuju razliku i posle nekoliko dobrih servisa Veselina Džigurskog dolaze do izjednačenja (24:24)  a zatim, nakon odlične reakcije mladog Đorđa Rakića, po drugi put stiču vođstvo  (26:25) da bi konačno smeč diagonalom Grujice Ćorluke (28:26) i rešili taj servis u svoju korist.

Na početku drugog seta ponovio se sličan razvoj događaja. Gosti su poveli (1:3) i imali prednost od tri poena (3:6) ali posle odličnog servisa iskusnog Škorića domaći odbojkaši ulaze u seriju od  4:0 i prelaze u vođstvo (7:6) koje su  uspeli da sačuvaju i povećaju na pet poena razlike do završnice tog dela susreta (22:17). Međutim, uporni gosti se nisu predavali.

Uspeli su da se primaknu na samo poen razlike (22:21 i 23:22) ali mogućnost da se vrate u igru i pokušaju preokret, sprečio je Veselin Džigurski efektnim smečom.

Čini se da je ovakav epilog drugog, kao i završnica prvog seta psihološki negativno uticala na gostujuće igrače, što je u znatnoj meri olakšalo posao Bečejcima u trećem setu.

Vrlo brzo su stekli prednost od dva-tri poena (5:3 i 9:6) a osetnu razliku imali su već polovinom tog dela utakmice (13:6), da bi potom  vodili sa osam poena razlike (16:8)  a to je bilo dovoljno da mirno privedu susret kraju, zabeleže ubedljivu pobedu i revanširaju se ekipi Bavaništa za poraz na gostovanju u prvom delu prvenstvene trke.

U ostalim utakmicama 13. kola sastali su se:
Fap Livnica – Timok 0:3
Loznica – Dubočica 3:1
Užice – Srem iton 3:0

Osvojenim bodova odbojkaši MOK Bečeja su trenutno na 9. mestu sa 15 bodova, a u narednom kolu 3. februara se u Sremskoj Mitrovici sastaju sa ekipom Srem iton koja je na 11. pretposlednjoj poziciji sa 9 osvojenih bodova, a igraju još: