Vojvođanska liga Bačka zona – Fudbal: Bečej – Vrbas 0:0

Vojvođanska liga Bačka zona – Fudbal: Bečej – Vrbas 0:0trg_fontane

Fudbaleri Bečeja su odigrali nerešeno protiv ekipe Vrbasa u okviru trećeg kola nastavka prvenstva Vojvođanske zonske lige Bačka. Pred svojim navijačima u komšijskom derbiju Bečejci nisu uspeli da savladaju protivnika i ostvare ambicije i nastave trku za vodećom ekipom Brtastvo 1948 iz Prigrevice.

Pored toga što su protiv Vrbašana prekinuli započeti niz, pobeda protiv Radbičkog 4:0 i Subotice na gostovanju 2:0, ekipa Dalibora Novčića nije uspela da zatrese protivničku mrežu iako važi za najefikasniji tim u aktuelnom takmičenju. U prethodnih 17 odigranih kola Bečejci su postigli 45 golova (2,6 po utakmici) a primili samo 9. S druge strane, Vrbašani su primili čak 33 gola (gotovo 2 po utakmici) a postigli dva gola manje i do sada su odigrali samo tri susreta nerešeno (sa Bratstvom 1948 iz Prigrevice na svom terenu 1:1 i na gostovanjima u Srbobranu 2:2 i Smoboru protiv ŽAK-a 1:1).

Na gradskom stadionu kraj Tise oko 200 promrzlih gladalaca je videlo nervoznu igru u kojoj su se fudbaleri Vrbasa opredelili na odbranu svog gola i pokušavali su da kratkim pasovima i brzim oslobađanjem lopte u kontranapadima ugroze gol Tibora Erega. U prvim minutima utakmice malo je nedostajalo da takva taktika urodi plodom, ali čuvar mreže Bečeja je izvanredno intervenisao. S druge strane, fudbaleri Bečeja, u čijem sastavu nije bilo kapitena Srbislava Vargeca koji je morao da pauzira zbog parnih žutih kartona, imali su dosta problema da probiju odbrambeni bedem gostiju koji su oštrim startovima a na momente i grubom igrom onemogućavali prilaz svom golu. U jednom takvom startu Mihalec je zadobio povredu pa mu je lekarska pomoć morala biti ukazana u svlačionici nakon koje se ipak vratio u igru. Povredu je zadobio i povratnik u sastav Bečeja Slaviša Dabižljević koji je na ovom meču nosio i kapitensku traku. Desetak minuta pre kraja prvog dela utakmice Dabižljević je, u želji da isprati loptu koju je prema golu uputio Mihalec, uleteo u mrežu i tom prilikom zadobio povredu. Umesto njega je u igru ušao Korać. Do kraja tog dela susreta nije bilo izrazitih šansi.

U drugom poluvremenu nije bilo većih promena. Gosti su se branili i krali vreme, odugovlačili sa ubacivanjem lopte u igru, što im je tolerisao glavni arbitar Dušan Pančić iz Karavukova. U služenju ovim nesportskim sredstvima prednjačio je golman Vrbasa Pero Jovičić kojem su u drugom delu poluvremena i pri kraju utakmice u tri-četiri navrata opasno pripretili akcijama Veselinović, Mihalec i Vasin, ali nisu bili dovoljno precizni.
Sve u svemu, stiče se utisak da fudbaleri Bečeja imaju za čim da žale, jer su propustili priliku da savladaju protivnika od kojeg su objektivno kvalitetniji i da sa tri osvojena boda nastave mrtvu trku sa vodećom ekipom iz Prigrevice koja je u ovom kolu na svom terenu savladala ekipu Radničkog iz Sombora rezultatom 1:0.
U 19. prvenstvenom kolu Bečejci se u Adorjanu sastaju sa ekipom Tise.