Vojvođanska liga Istok: Pobeda Jedinstva na rastanku

Vojvođanska liga Istok: Pobeda Jedinstva na rastankutrg_fontane

NOVI BEČEJ: U pretposlednjem 14. kolu Vojvođanske lige Istok vodeći timovi nisu imali mnogo uspeha.

Prvoplasirani Zadrugar iz Lazareva izgubio je u Starčevu od Borca 1:0, Bačka Topola u Novom Bečeju od raspoloženog sastava Jedinstva 3:1, dok je trećeplasirani Radnički iz Bajmoka u Novom Miloševu sa Vojvodinom igrao 1:1.
Novobečejci su se, pobedom protiv kvalitetnog sastava Bačke Topole, na najlepši mogući način oprostili od svojih navijača. U prvom poluvremenu obe ekipe su igrale oprezno, a zabeležene su samo dve prilike. Najpre je Matić glavom šutirao kraj leve stative, a nekoliko minuta kasnije u idealnoj prilici je bio kapiten Šijanović, ali je njegov šut otišao pored gola. U nastavku gosti su u 52. minutu, posle neuspele ofsajd zamke, golom Aleksandra Kaurina došli u vođstvo. Vođstvo gostiju nije zbunilo fudbalere Jedinstva. Samo četiri minuta kasnije, posle kornera i velike gužve pred golom gostiju, Ivančev je poravnao rezultat na 1:1. Izjednačujući gol dodatno je motivisao domaće fudbalere, koji su neprestano opsedali gol gostiju.
U 68. minutu veliku grešku golmana Kronića i odbrambenog igrača, spretno je iskoristio Vladimir Radišić za vođstvo od 2:1. Poslednjih 15 minuta Novobečejci su igrali sa deset igrača, pošto je kapiten domaćih Šijanović dobio crveni karton. Mada brojčano slabiji, izabranici trenera Novice Glavaškog su napadali nesmanjenom žestinom. U 86. minutu rešeno je pitanje pobednika. Posle solo prodora, u kaznenom prostoru gostiju oboren je Ognjen Maleš, a siguran realizator opravdano dosuđenog jedanaesterca bio je najbolji pojedinac utakmice Marko Drljača.
U subotu, u poslednjem jesenjem kolu, Jedinstvo igra sa Radničkim u Zrenjaninu. O ovoj utakmici trener Novica Glavaški kaže:
– Želja nam je da uspešnu seriju okončamo pobedom, međutim, to će biti veoma teško, jer nećemo igrati kompletni. Kapiten Šijanović pauzira zbog crvenog kartona, Ognjen Maleš je protiv Bačke Topole igrao sa dva žuta kartona, tako da na njega ne mogu da računam, a dva žuta kartona imaju i Lisica, Škero i Babić. U ovakvoj situaciji sve osim poraza bio bi veliki uspeh.
Vojvodina na oproštaju od svojih navijača nije uspela da pobedi Radnički iz Bajmoka. Novomiloševčani su došli u vođstvo u 37. minutu, zahvaljujući svom najboljem pojedincu Vasičinu, koji je izveo pravu bravuru i iz okreta savladao protivničkog golmana. U nastavku, nesigurni sudija Marko Dubak iz Pančeva utakmicu je doveo na ivicu regularnosti. Najpre je u 50. minutu isključio Kneževića, a 15 minuta kasnije i kapitena Tomića. Brojčanu prednost Radnički je ubrzo iskoristio i posle prave opsade gola domaćina, preko spretnog Vasića, izjednačio rezultat na 1:1. U poslednjem kolu protivnik Vojvodini je AFK u Adi.