Vojvođanska liga Istok: Ponovo na čelu kolone

Vojvođanska liga Istok: Ponovo na čelu kolonetrg_fontane

NOVI BEČEJ: U šestom kolu Vojvođanske lige Istok strelci su bili veoma raspoloženi, na osam utakmica postignut je 31 gol, što je najviše u dosadašnjem toku prvenstva.

Domaćini su bili uspešniji, zabeležili su pet pobeda, dok su tri utakmice završene nerešeno. Najviše golova bilo je u Pančevu, gde je Dinamo pobedio Kozaru sa 4:2, a pet golova viđeno je u Novom Bečeju i Novom Miloševu, gde su domaćini slavili identičnim rezultatom – 3:2. Novobečejci su posle pete pobede ponovo na čelu kolone sa 15 bodova, imaju jedan više od Bačke 1901 iz Subotice i Kolonije iz Kovina.
Malo je nedostajalo da izabranici trenera Novice Glavaškog u duelu sa Radničkim iz Bajmoka od gotovog naprave veresiju. Na prvi gol se nije dugo čekalo. U akciji koju je započeo Milosavljev, kapiten Škero je idealno uposlio Srđana Vasičina koji rutinski postiže vodeći gol. U 34. minutu, posle kornera, Ivančev je sve nadvisio, uposlio Bojana Matića koji glavom loptu, preko golmana gostiju, šalje u mrežu. U nastavku, kada su gosti imali punu inicijativu, novajlija iz Kumana Dejan Vijoglavin je iz solo prodora postigao treći gol. Posle vođstva od 3:0 Novobečejci su zaigrali opušteno, pre bi se moglo reći neozbiljno, što ih je na kraju moglo skupo koštati. U poslednja tri minuta gosti su postigli dva gola i tako izborili častan poraz.
Kapiten Velibor Škero o utakmici kaže:
– Posle ubedljivog vođstva i nekoliko propuštenih prilika u finišu utakmice došlo je do opuštanja, što je moglo da nam se osveti. Ovom pobedom ponovo smo preuzeli vodeću poziciju, što nam je dodatni motiv pred dva uzastopna, veoma teška, gostovanja. U subotu igramo sa Proleterom u Banatskom Karlovcu, a nedelju dana kasnije sa novajlijom u ligi Jedinstvom u Banatskom Karađorđevu. Očekujem da se bar sa jednog gostovanja vratimo neporaženi.
U derbiju začelja u Novom Miloševu, između Vojvodine i Bačke iz Pačira, viđena je utakmica za infarkt. Domaći su silovito krenuli i već u prvih pola sata golovima Parabuckog i Tomića obezbedili lepu prednost. Međutim, gosti se nisu predavali i do odlaska na odmor uspeli su da izjednače na 2:2. U nastavku obe ekipe su krenule na sve ili ništa. U finišu utakmice Novomiloševčani su bili uspešniji. Dva minuta pre kraja, iz opravdano dosuđenog jedanaesterca Šibul je postigao pobedonosni gol, a time i prvu pobedu Vojvodine. U nedelju izabranici trenera Miše Kovrlije igraju sa Radničkim u Zrenjaninu.