Vojvođanska liga – Istok: Poraz u režiji sudija

Vojvođanska liga – Istok: Poraz u režiji sudijatrg_fontane

NOVI BEČEJ: Maksimalni učinak u prva tri kola prolećnog dela prvenstva u Vojvođanskoj ligi – Istok zabeležile su samo tri ekipe, vodeća Bačka Topola, Budućnost iz Srpske Crnje i Dinamo iz Pančeva, dok iznenađuje slab start jesenjeg prvaka, Zadrugara iz Lazareva, koji ovog proleća nije okusio slast pobede.

Do epiteta najuspešnije ekipe proleća fudbaleri Dinama iz Pančeva došli su pobedom protiv Jedinstva iz Novog Bečeja (3:0), ali uz obilatu pomoć sudija. Novobečejci su uspešno parirali domaćinu i ko zna kako bi se susret završio da sa dve svoje odluke sudija Srđan Jovanović iz Vršca nije direktno uticao na tok utakmice. Najpre je, u 67. minutu, Vuku Babiću dodelio drugi žuti karton, a u 74. minutu, zbog prigovora, na intervenciju pomoćnog sudije, iz igre je isključio Vladimira Radišića, a u istom minutu i predstavnika Jedinstva Arsena Tošića. Dva igrača viška domaćin je ubrzo iskoristio. U 76. minutu Nemčeva je savladao Kovačević, a u 84. minutu iz sumnjive ofsajd pozicije, pitanje pobednika razrešio je Nikolov. U nadoknadi vremena konačan rezulat (3:0) postavio je rezervni igrač Petković.
Sportski direktor Jedinstva Arsen Tošić posle utakmice bio je više nego razočaran:
– Ovo se moglo i očekivati u nastavku prvenstva, da o opstanku odlučuju sudije. Kao dugogodišnji fudbaler, sudija i delegat razočaran sam onim što smo doživeli u Pančevu. Pre svega moram da istaknem korektnog domaćina u svakom pogledu, ali kompletna sudijska trojka ne zaslužuje prelaznu ocenu. Isključenjem naša dva igrača omogućili su domaćinu da zabeleži pobedu. Ovo nije dobro za fudbal, a direktno utiče i na regularnost takmičenja. Prinuđeni smo da podignemo svoj glas i suprotstavimo se ovakvim pojavama, zato ćemo se u vidu otvorenog pisma obratiti sudijskoj organizaciji i organima koji vode ovaj stepen takmičenja.
Za utakmicu sa Obilićem u Novom Kneževcu, koja se igra u subotu, trener Novica Glavaški ne može da računa na Radišića, Babića, Vaskovića i Stankovića, dok se u tim vraća Bijelić koji je pauzirao zbog dva žuta kartona.
Gubitak bodova od Bačke Topole pred svojom publikom fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa nadoknadili su na gostovanju u Zrenjaninu. U derbiju začelja Novomiloševčani su golom Dalibora Bešlina u 28. minutu pobedili Radnički (1:0) i sada daleko mirnije očekuju nedeljni susret sa ekipom Budućnosti iz Srpske Crnje.

Stevan Davidović

Međuopštinska liga
Teško među prvih pet?

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta zabeležili su novi poraz u susretu sa srbobranskom ekipom „Mladost Radost“ od 2:1 u 15. kolu Međuopštinske lige Srbobran – Vrbas – Bečej. Cilj na startu je bio da Gradištanci prvenstvo završe među prvih pet ekipa na tabeli, ali ovim porazima klub iz Bačkog Gradišta se udaljava od cilja.
– S obzirom na to da smo izgubili od glavnih konkurenata za to peto mesto, veoma su male šanse da ćemo biti među prvih pet ekipa. Nadam se da ćemo uspeti u nastavku da „vežemo“ bolje rezultate i da ipak ostvarimo planirani cilj – rekao je fudbaler Vojvodine Nemanja Jović.
Vojvodina je pala s šestog na sedmo mesto i deli je pet bodova od petoplasirane Iskre iz Kucure.

M.V.

Područna liga Novi Sad
„Omladinski“ debakl

Fudbaleri Bečeja Old gold doživeli su u 17. kolu Područne lige Novi Sad rezultatsku katastrofu u meču sa Omladincem, igranom u nedelju 27. marta, u Stepanovićevu. Pretrpeli su poraz rezultatom 8:0 (3:0).
Razloge tako visokog poraza možda treba tražiti u izostanku standardne četvorke, golmana Stanojeva i igrača odbrane i veznog reda Grbića, Ćurčića i Dražića. Prvih pola sata igre protekli su u međusobnom odmeravanju snaga obe ekipe, da bi gosti od 31. minuta krenuli u „gol akciju“. Za 15. minuta pala su tri gola, kada se već i nazirao pobednik duela. Konačnu tačku na pitanje pobednika dao je Avdić u 52. minutu, kada je postignut peti gol za Omladinac. Do kraja utakmice domaći su se još tri puta upisali u liste strelaca i time još dublje „gurnuli knedlu u grlo“ gostima.
Kapiten Bečeja Zoran Malić kratko je prokomentarisao nedeljni duel u Stepanovićevu.
– Suprotstavili smo se jednoj veoma kvalitetnoj ekipi čiji je glavni ovosezonski cilj ulazak u viši rang takmičenja. Prvih pola sata odigrali smo sasvim korektno, da bi nakon kiksa golmana Lazića i penala za domaće za nas sve krenulo nizbrdo.

Sutra (14.30 časova) očekuje vas novi izazov, ekipa Hercegovca iz Gajdobre. Može li se Bečej povratiti nakon pretrpljenog šoka u Stepanovićevu i izvojevati dugo očekivani trijumf?

– Na svim utakmicama koje budemo igrali kod kuće imamo samo jedan cilj, a to je pobeda. tako će biti i u subotnjem duelu sa momcima iz Gajdobre – rekao je Malić.