Vojvođanska liga Istok: Senzacija u Novom Miloševu

Vojvođanska liga Istok: Senzacija u Novom Miloševutrg_fontane

NOVI BEČEJ: U devetom kolu Vojvođanske lige Istok najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Dinama iz Pančeva, koji su u Novom Miloševu, slobodno se može reći, zabeležili senzacionalnu pobedu od 0:3. Učinak domaćih ekipa umanjili su Obilić iz Novog Kneževca koji je u Subotici igrao nerešeno sa Bačkom (1:1), a isti rezultat zabeležen je i u komšijskom derbiju u Starčevu, između domaćeg Borca i Spartaka iz Debeljače.

Posle sjajne igre protiv Bačke iz Subotice u prošlom kolu, fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja su ovog vikenda na gostovanju u Pačiru pokvarili utisak, pošto su od Bačke doživeli poraz od 2:1.
Novobečejci su sa mnogo optimizma otputovali u Pačir, sa namerom da, u duelu sa ekipom iz donjeg dela tabele, ostanu neporaženi. Međutim, izabranicima trenera Novice Glavaškog je u finišu prvog dela utakmice popustila opreznost, što je domaćin iskoristio da golovima u 42. i 45. minutu obezbedi dva gola prednosti u poluvremenu. Ulaskom Šijanovića slika se promenila, pa je posle njegove asistencije Miljan Nikolić u 58. minutu smanjio na 2:1. Novobečejci su posle tog gola nastavili sa napadima, stvorili nekoliko idealnih prilika, ali su, pre svih Radišić i Nikolić bili neprecizni, pa je poraz bio neminovan.
Kapiten Velibor Škero posle poraza u Pačiru kaže:
– Posle igre koju smo pružili u prvom poluvremenu, poraz je bio neminovan. U nastavku smo igrali mnogo bolje, ali nas je i sportska sreća napustila, nismo iskoristili prilike za gol iz kojih je bilo teže promašiti nego pogoditi gol. Nemamo vremena da tugujemo, okrećemo se sledećem susretu i utakmici sa Zadrugarom iz Lazareva.

Novajlija u ligi igra odlično. Koja su očekivanja?

– Slobodno našu utakmicu sa Zadrugarom možemo nazvati derbijem jesenjeg dela prvenstva. Radi se o izuzetno kvalitetnom sastavu i ekipi koja je svojim igrama nagovestila da će se boriti za prvo mesto. Kao i do sada, kada igramo pred našim navijačima, razmišljamo samo o pobedi, mada do nje možemo doći samo ukoliko ponovimo igru kao protiv Subotičana.
Pravu senzaciju u derbiju začelja priredili su fudbaleri Dinama iz Pančeva pobedom u Novom Miloševu protiv Vojvodine rezultatom 0:3. Posle ovog poraza Novomiloševčani su dospeli u grupu timova koji će se, po svemu sudeći, boriti za opstanak. U nedelju, u drugoj vezanoj utakmici pred svojim navijačima, fudbaleri Vojvodine dočekuju Borac iz Starčeva, koji pet kola ne zna za poraz. Samo ukoliko prekinu pobedonosnu seriju ekipe iz Starčeva, fudbaleri Vojvodine mogu sa više optimizma očekivati završnicu prvog dela prvenstva.