Vojvođanska liga Istok: U režiji Bojana Matića

Vojvođanska liga Istok: U režiji Bojana Matićatrg_fontane

NOVI BEČEJ: Posle devet kola nema više neporaženih ekipa u Vojvođanskoj ligi – Istok. Protekli vikend bio je u znaku derbija u Srpskoj Crnji, gde je domaća Budućnost pobedila vodeću Bačku 1901 iz Subotice sa 1:0. Potpuno slavlje domaćih ekipa, koje su zabeležile pobedu na sedam utakmica pokvario je Dinamo iz Pančeva koji je savladao Bačku u Pačiru (0:1).

Posle dva uzastopna poraza fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja su se iskupili pobedom protiv bivšeg srpskoligaša Slobode iz Novih Kozaraca (2:0). Međutim, ova utakmica, koju je posmatralo svega stotinak gledalaca, brzo će pasti u zaborav, a jedino vredno pomena su golovi. Utakmica je počela u laganom ritmu i obostranom ispitivanju snaga. Novobečejci su terensku inicijativu krunisali golom u 29. minutu. Vladimir Radišić je prošao po levoj strani, uputio centaršut, a Matić, iz teške pozicije, spretno glavom savladao golmana Slobode.
U drugom poluvremenu izabranici trenera Novice Glavaškog dugo su pleli mrežu pred protivničkim golom, da bi pitanje pobednika rešili u 72. minutu. Najbolji pojedinac susreta Bojan Matić je nanizao nekoliko protivničkih igrača, sa 18 metara uzdrmao stativu, a lopta se odbila do Radišića, kojem, sa nekoliko metara, nije bilo teško da postigne gol i postavi konačan rezultat.
Pred susret sa Kolonijom u Kovinu Novobečejci imaju velikih problema oko sastava tima. Na ovom gostovanju neće igrati Šijanović, zbog isključenja u Banatskom Karlovcu i kazne od četiri utakmice neigranja, Ivančev zbog žutih kartona, Maleš, Matić i Milosavljev zbog povrede, a Lisica iz ličnih razloga, pošto je napustio ekipu i razdužio sportsku opremu.
Vojvodina iz Novog Miloševa iz nedelje u nedelju sve više tone. Posle ubedljivog poraza pred svojim navijačima od Budućnosti (0:3), sa strahom se očekivalo gostovanje Radničkom u Bajmoku. Međutim, fudbaleri Vojvodine su odigrali hrabro i doživeli častan poraz od 2:1. Novomiloševčani su pružili najbolju igru u gostima, poveli golom Bešlina još u 6. minutu, ali je domaćin u nastavku preokrenuo rezultat i stigao do pobede. U nedelju fudbaleri Vojvodine će ponovo biti na velikom iskušenju, pošto dočekuju izuzetno kvalitetan sastav Proletera iz Banatskog Karlovca.