Vojvođanska liga Istok: Uspešan povratak Šijanovića

Vojvođanska liga Istok: Uspešan povratak Šijanovićatrg_fontane

NOVI BEČEJ: U 19. kolu Vojvođanske lige Istok oba predstavnika iz novobečejske opštine zabeležila su maksimalni učinak. Jedinstvo je u Novom Kneževcu ubedljivo savladalo domaći Obilić (0:4), a značajne bodove u borbi za opstanak osvojila je Vojvodina pobedom 1:0 protiv Budućnosti iz Srpske Crnje.

Mada su u Novi Kneževac otputovali bez Radišića, Babića i Vaskovića, koji su pauzirali zbog kartona, izabranici trenera Novice Glavaškog su pružili jednu od najboljih partija na gostovanjima. O tome svedoči i pobeda od 0:4.
Seriju golova u 14. minutu, posle odlične asistencije, otvorio je Marko Balaban, da bi se dva minuta kasnije u listu strelaca upisao i kapiten Davorin Šijanović, koji se tako na najlepši način, posle tromesečne pauze zbog povrede, vratio u tim. Sve dileme oko pobednika ovog susreta je u 44. minutu razrešio Srđan Lisica efektnim golom za vođstvo od 0:3. Novobečejci su sa ofanzivom nastavili i u drugom poluvremenu, da bi se posle 55. minuta kada je Ognjen Maleš postigao četvrti gol, malo opustili i utakmicu rutniski priveli kraju.
Trener Novica Glavaški je posle prve prolećne pobede u gostima rekao:
– Mada smo bili lišeni usluga nekoliko iskusnih fudbalera, pružili smo jednu od najboljih partija u ovom prvenstvu. Sve je funkcionisalo kako se samo može poželeti, igrali smo nadahnuto, pa smo ponovo preuzeli primat najefikasnije ekipe u ligi sa 41 datim golom. Očekujem da u subotu nastavimo pobedonosni niz i protiv poslednjeplasiranog Spartaka. Biće to prilika da šansu dobiju mlađi igrači koji su do sada imali nešto manju minutažu.
Vojvodina je u Novom Miloševu u pravoj prvenstvenoj utakmici prekinula pobedonosni niz kvalitetnog sastava Budućnosti iz Srpske Crnje pobedom od 1:0. Novomiloševčani su svoju terensku inicijativu krunisali u 20. minutu, kada je posle prodora Dalibor Bešlin ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, a iskusni Dragan Šibul rutinski postigao gol. Izabranici trenera Dragana Vukajlovića mogli su zabeležiti i ubedljiviju pobedu da su svoje šanse iskoristili Vasičin, kada se našao oči u oči sa golmanom gostiju, zatim Bešlin koji je u 25. minutu iz voleja pogodio stativu, i Šibul, kada je u finišu prvog poluvremena iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. Ovog vikenda Vojvodina igra u Banatskom Velikom Selu sa Kozarom.