Vojvođanska liga sever, 16. kolo: Mirne mreže na startu Bečejaca

Vojvođanska liga sever, 16. kolo: Mirne mreže na startu Bečejacatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su u prolećnoj premijeri u utakmici 16. kola Vojvođanske lige sever odigrali nerešeno u Gložanima protiv ekipe Budućnosti.

Meč je završen bez golova iako je lopta tri puta pogodila prečku. Sva tri puta okvir gola su uzdrmali igrači gostujuće ekipe. Prvi put je to učinio na početku utakmice najbolji strelac Bečeja Ognjen Đuričin, koji je u dosadašnjem toku prvenstva postigao 21 gol, kada je lob udarcem pokušao da savlada protivničkog golmana, drugi put u 23. minutu učinio je to Nemanja Stanojev sa bele tačke, nakon što je sudija Bečanović iz Sombora opravdano dosudio najstrožu kaznu u korist Bečeja. Treći put na početku drugog poluvremena iz neposredne blizine učinio je to novajlija Andrej Vučković koji je došao u ekipu Bečeja u pauzi između dva dela prvenstva upravo iz ekipe Budućnosti iz Gložana.

Utakmica je odigrana na stadionu Budućnosti pred oko 350 gledalaca, žute kartone su dobili: Krstić, Štefek, Ćetković, Latinović, Ilić, Sekulić (Budućnost), Dabižljević (Bečej).

Budućnost: Kosturanov, Krstić, Štefek, Ćetković, Latinović, Ardalić, Adamek (od 60. minuta Dokić), Janić, Ilić (od 92. minuta Petrović), Živojinov (Galonja), Sekulić.

Bečej: Živkov, Kobiljski, Stojisavljević, Kragović, Stanojev, Tomčić, Rahić (od 50. minuta Vasin), Dabižljević (od 80. minuta Mihalec), Vučković (od 71. minuta Vidosavljević), Đuričin, Aleksić.
Sve u svemu, Bečejci su nakon duela sa direktnim rivalom zadržali distancu od pet bodova prednosti, ali nisu uspeli da mu se revanširaju za jedini poraz koji su doživeli u prvenstvenoj trci. Da podsetimo, ekipa Budućnosti u utakmici 1. kola aktuelnog takmičenja na Gradskom stadionu kraj Tise pobedila je ekipu Bečeja rezultatom 2:1.

S druge strane, ostvaren rezultat je omogućio da se drugi pratilac, ekipa Sloge iz Čonoplje, koja je bila na trećoj poziciji na kraju jesenjeg dela prvenstva sa takođe pet bodova zaostatka, pobedom protiv Poleta u Karavukovu od 3:0, približi na samo dva boda razlike, tako da će veliki značaj imati utakmica u Čonoplji koja će se odigrati u okviru 5. kola kada će Sloga ugostiti ekipu Bečeja.
U narednom prvenstvenom kolu Bečejci se u prolećnoj premijeri pred svojim navijačima, u subotu na Gradskom stadionu kraj Tise, s početkom 14,30 časova, sastaju sa ekipom Potisja koju su u prvom delu prvenstva u Kanjiži savladali rezultatom 5:0.

O utakmici u Gložanima i očekivanjima od predstojećeg susreta sa Potisjem, šef stručnog štaba Bečeja Dejan Stanojev je rekao:

– Potpuno sam nezadovoljan prikazanom igrom mojih igrača. Nisam očekivao da će igrati toliko plašljivo. Očito da im je značaj utakmice vezao noge. Međutim, kada se pogleda razvoj događaja na terenu, može se reći da je konačan rezultat realan, iako tvrdim da ova ekipa ima potencijal i kvalitet za daleko bolje partije. Što se tiče narednog meča protiv Potisja, nadam se pobedi. Očekujem da će ekipa biti na visini zadatka kao što je to bio slučaj u jesenjem delu prvenstva. Pored toga, olakšavajuća okolnost je to što igramo na domaćem terenu, tako da bismo trebali da pokažemo našim navijačima u prolećnoj premijeri da ćemo i u narednih 14 utakmica ići na pobedu i ostvariti naše ambicije: osvojiti prvo mesto i izboriti plasman u viši rang takmičenja.