Bečejci poraženi i pored dobre igre: Nastavak bodovnog posta

Bečejci poraženi i pored dobre igre: Nastavak bodovnog  postatrg_fontane

U 10. kolu Područne lige Novi Sad fudbaleri Bečeja Old gold ugostili su na stadionu kraj Tise ekipu Jedinstva iz Rumenke. Posle teške borbe po kišovitom vremenu i raskvašenom terenu, fudbaleri Bečeja nisu uspeli da osvoje ni bod, jer je posle nerešenog rezultata na poluvremenu, ekipa Jedinstva imala više sreće i odnela u Rumenku tri boda, dobivši ovu utakmicu rezultatom 1:2 (1:1).

Fudbaleri i jednog i drugog tima borili su se do 90. minuta svim snagama, a gosti su, uz pomoć jedne nespretne intervencije Stefanovića, kao i slučajnog gola Maleševića, došli do rezultata koji Bečejcima ne odgovara.
U 13. minutu prvu šansu za gostujući tim imao je jedan od najboljih pojedinaca na ovoj utakmici Pavle Anušić koji je sa oko 10 metara uputio loptu ka golu Bečeja, ali je, na sreću domaćina, ona završila pored stative. Igra se razvijala teško i usporeno jer je u prvom poluvremenu kiša ometala igrače. Jedan od ključnih momenata desio se u 19. minutu kada je mladi golman Bečeja Dragan Stefanović prilikom izbacivanja lopte pogodio protivničkog igrača Anušića na samo pet -šest metara od gola. Anušić nije propustio priliku i blagim udarcem po zemlji šalje loptu u nečuvani deo mreže i dovodi fudbalere Jedinstva do vođstva od 0:1.
Blago razočaranje, ali i povod da se krene žustrije u igru, primetilo se već nakon nekoliko minuta. Lepu priliku tim Bečeja stvara u 21. minutu kada Malić upošljava mladog Koraća, koji sa korner linije uspeva sjajno da centrira, ali lopta završava u rukama čuvara mreže Jedinstva Milana Đurića.
Bečejci su nastavili sa atacima ka protivničkom golu, pa je u 27. minutu Zoran Malić nakon što je pretrčao gotovo 50 metara uspeo da sjanim centaršutom uposli Grbića koji je bio najviši u skoku, ali je još jednom siguran bio golman Đurić.
U 29. minutu fudbaleri Bečeja stvorili su novu priliku kada je Durmiši prodro u kazneni prostor, ali je na tri-četiri metra od gola, nedozvoljenim startom Davora Šarčevića, nepropisno zaustavljen, te je glavni sudija Tomislav Mudrinić iz Bačke Palanke dosudio jedanaesterac za Bečej. Durmiši je uspešno izveo najstrožu kaznu i doveo svoj tim do poravnanja rezultata (1:1).
U nastavku susreta uz obilje ofsajd pozicija dodeljena su i dva žuta kartona Vladi Jovanoviću iz Jedinstva i Igoru Dražiću iz redova Bečeja. Istaknuti pojedinac meča Anušić u 36. minutu pretrčao je veći deo terena i uposlio svog saigrača Zdravkovića, koji je, da li zbog dekoncentracije ili loših vremenskih uslova, promašio stopostotnu priliku. Potom je i tim Bečeja u poslednjoj šansi u prvom poluvremenu preko Durmišija propustio lepu priliku. Durmiši je sa oko 12-13 metara uputio loptu ka golu, ali je bio neprecizan.
Na poluvreme fudbaleri su otišli sa rezultatom 1:1.
U nastavku meča timovi su nastavili po kišnom vremenu i dobro natopljenom terenu borbu za bodove. Prvu šansu u nastavku meča imao je Igor Dražić u 48. minutu probivši se kroz celu odbranu Jedinstva, ali bez promene rezultata, pošto je na golu gostiju bio sjajni golman Đurić.
Gosti su parirali domaćinu i nakon svake prilike Bečeja pravili su svoju novu priliku i šansu za gol, tako da se već u 50. minutu Lalović oprobao šutom sa 20 metara, ali je lopta otišla preko gola.
Prva prava prilika za tim Bečeja Old gold u drugom poluvremenu stvorena je u 57. minutu kada je Korać sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca zatresao gol, ali ne i mrežu Jedinstva, pogodivši prečku. Odmah potom, u kontranapadu, Rumenčani su stvorili priliku preko Maleševića, koji je iz neposredne blizine šutirao ka golu, ali je Stefanović bio na mestu.
Posle oštrog starta nad Čedomirom Grbićem Bečej ostaje sa igračem manje, da bi nakon pet minuta u igru umesto Grbića ušao Siniša Todorović. U preostalom periodu utakmice fudbaleri Jedinstva preuzeli su stvar u svoje ruke. Prvo se, u 69. minutu, u prilici našao Anušić, uputivši šut sa ivice šesnaesterca, ali je golman Stefanović bio siguran. Međutim, to se nije ponovilo u sledećem napadu gostiju, pošto je u 71. minutu Malešević šutirao sa oko 20 metara. Lopta je prešla pored mnoštva igrača jednog i drugog tima, pri čemu je promenila pravac i ušla u kontraugao gola, a Stefanović je ostao po drugi put savladan.
Nakon nesrećno primljenog pogotka i vođstva gostiju, fudbaleri Bečeja ostaju u blagom nokdaunu. U 72. minutu još jednom je golu pripretio Anušić, koji je ovog puta, na sreću domaćina, bio neprecizan, da bi se na suprotnoj strani u 76. minutu oprobao i Stajki sa petnaestak metara, ali je loptu poslao preko gola Đurića. U 83. minutu tim Bečeja dolazi do sjajne prilike, ali Siniša Todorović ne uspeva iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, da bi poslednju priliku na utakmici imao Durmiši, koji je sjajnim pasom sa preko pola terena pronašao Malića u gužvi ispred protivničkog gola. Malić je uspeo da šutira, ali nedovoljno precizno, tako da je i ta lopta završila pored gola gostujućeg tima. I tu je bio kraj nadama domaćih. Na kraju – Bečej 1, Jedinstvo 2, bodovi odoše u Rumenku.
– Prikazali smo dobru partiju ali, nažalost, nismo imali sreće. Ostaje nam žal za propuštenim bodovima, koji nam puno znače u daljoj borbi za opstanak u ligi. U narednom kolu sledi nam jedno zaista teško gostovanje u Bačkoj Palanci, ekipi „Stari grad“. Ali, bićemo kompletni i nadamo se pobedi i osvajanju tri boda – izjavio je zapaženi Malić.