II vojvođanska liga (m)

24. kolo:
Vojvodina – Gold star (Inđija) 4:0

Otvoreno prvenstvo Vrnjačke Banje

Na Otvorenom prvenstvu Vrnjačke Banje za kadete i kadetkinje 7. aprila je učestvovalo 168 takmičara, među njima i stonoteniseri iz Bačkog Gradišta. U grupi kadetkinja je Edina Benke osvojila drugo mesto, dok se u kategoriji mlađih kadetkinja Radmila Tominjak plasirala u četvrtfinale, a Barbara Đurčik u osminu finala. Kod mlađih kadeta Akoš Benke se plasirao u četvrtfinale.

PLIVANJE

Miting u Subotici

Na mitingu „Subotičkih 200 i više“, koji je 6. aprila održan u Subotici, uz učešće 14 klubova i 99 plivača (generacije 99/2000. i 2001/2002) ukupni pobednik je bio bečejski PK „Svim star“. Desetoro plivača „Svim stara“ osvojili su 16 medalja (12-2-2).

Izborna skupština

Na izbornoj Skupštini Plivačkog saveza Vojvodine, koji okuplja 23 kluba sa teritorije pokrajine, održanoj 29. marta u Novom Sadu u sastav Upravnog odbora od sedam članova izabran je Bečejac Jovan Ječanski, član PK „Svim star“.

DŽUDO

Prvenstvo Vojvodine

Na juniorskom Prvenstvu Vojvodine održanom 30. marta u Kanjiži uz učešće 120 takmičara iz 27 klubova, u kategoriji do 66 kg član DžK Mladost Robert Sabo je osvojio bronzanu medalju i stekao pravo učešća na državnom prvenstvu koje je održano 13. aprila u Nišu. On, međutim, zbog povrede nije nastupio na ovom takmičenju.

Open 2013

Na međunarodnom turniru za sve uzrasne kategorije održanom krajem marta u Laktašima u BiH uz učešće 580 takmičara iz 52 kluba iz pet zemalja u konkurenciji mlađih pionira srebro je pripalo Džonatanu Paviću u kategoriji +66 kg, a bronza Aleksandru Stojkovu u kategoriji do 60 kg, dok je drugu srebrnu medalju u konkurenciji starijih pionira osvojio Marko Simić u kategoriji +73 kg.

Karate

Liga šampiona – Una odbranila trofej

Una Obradović, karatistkinja KK Bečej, ponovila je prošlogodišnji uspeh i pobedila u Ligi šampiona JKA Šotokan karate federacije Srbije. Na tri turnira, u Kladovu, Beočinu i Koceljevu, u 11 kola u Ligi šampiona, Una Obradović je odbranila trofej i zadržala titulu najbolje u kategoriji do 14 godina u izvođenju kata, čime je i zvanično izborila status u reprezentaciju za JKA Prvenstvo Evrope za decu, kadete (9-18 godina) i veterane, koje će biti održano u Kruševcu od 25. do 26. maja.

Evropski kup

Na evropskom Kohai kupu održanom 6. i 7. aprila u Egeru, u konkurenciji više od 2.000 takmičara iz 27 evropskih država, reprezentativci Šotokan karate saveza Srbije ostvarili su odlične rezultate. U generalnom plasmanu Srbija je zauzela drugo mesto. U sastavu naše najbolje selekcije bile su takmičarke iz Bečeja i Bačkog Petrovog Sela. Ana Reka Komaromi je osvojila srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji uzrasta od 9 do 11 godina, dok je bronza pripala Neveni Kosanović, koja je osvojila i srebro u katama u juniorskoj konkurenciji.

Uskršnji karate turnir – Bač

Na Uskršnjem turniru održanom u Baču uz učešće 263 takmičara iz 19 klubova u ekipnoj konkurenciji kata tim pionira Karate kluba „B.P.S.“ iz Bačkog Petrovog Sela u sastavu David Ferčik, Bence Gedelei i Levente Pece osvojio je prvo mesto. Zlatnu medalju u izvođenju kata u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su: Levente Pece, Bence Gedelei, Doroća Berec, Arpad Komaromi, Atila Komaromi i Sabrina Đalog, a srebrne David Ferčik, Daniel Šterbik, Rebeka Varga i Izabela Latak, dok je bronzu osvojio Mario Bagljaš i Čenge Deak.