Fudbal- Prva liga Srbije: Čedomir Tomčić doneo bod u nadoknadi

Fudbal- Prva liga Srbije: Čedomir Tomčić doneo bod u nadoknaditrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su danas na gostovanju u Užicu u drugoj utakmici plej-auta uspeli da izbore nerešen rezultat (1:1) protiv ekipe Slobode golom koji je postigao Čedomir Tomčić u poslednjim trenucima utakmice.

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Užicu. Strelci su bili Stefan Đurić u 64. minutu za Slobodu i Čedomir Tomčić u 90. minutu (4. minut nadoknade).

Sudila je sudijska trojka iz Beograda. Glavni sudija Andrija Stojanović sa pomoćnicima Novakom Novakovićem i Miroljubom Petkovićem.

Žute kartone su dobili Aleksandar Cvetić i Ognjen Starčević u sastavu domaćina i Kosta Aleksić i Milovan Petrić u ekipi Bečeja.

FK Sloboda: Filip Cvijović, Nikola Vučković (od 64. min. Veljko Tomić), Miloš Sekulić, Stefan Đurić, Ivan Petrović (od 59. min. Ognjen Starčević), Milan Jezdimirović, Nikola Gavrić, Đorđe Lazović, Vladimir Peralović (od 62. min. Denis Ilić), Aleksandar Cvetić, Marko Milenković.

OFK Bečej 1918: Marko Živkov, Sava Radić (od 68. min. Mehmed Avdić), Nemanja Stanojev, Kosta Dražić, Marko Matijašević (od 59. min. Čedomir Tomčić), Filip Bajić, Aleksandar Mirkov, Milovan Petrić, Marko Mandić (od 77. min. Nemanja Lazić), Dejan Rahić, Kosta Aleksić.

Ostvarenim rezultatom fudbaleri Bečeja su popravili svoje izglede u grčevitoj borbi za opstanak koje su bile znatno umanjene nakon poraza u minulom kolu na svom stadionu od ekipe iz Novog Pazara.
U takvim okolnostima našli su se u nezavidnoj situaciji pred meč kraj Đetinje gde su u ligaškom delu prvenstva pretrpeli minimalni poraz od ekipe koju od početka prolećnog dela prvenstva vodi Slobodan Dogandžić, svojevremeno i šef stručnog štaba Bečeja u periodu kada su Bečejci nastupali u nekadašnjoj prvoj saveznoj fudbalskoj ligi.

U današnjoj utakmici učenicima Dušana Bajića je pošlo za rukom ono što nisu uspeli na prethodnom gostovanju u Užicu kada su primili gol u 82. minutu i izgubili meč u kojem su prema razvoju događaja na terenu zaslužili bar nerešen rezultat.

Po kišovitom vremenu i klizavom terenu osvojili su bod u, prema oceni užičkih izveštača, nepovezanoj i rastrzanoj igri na sredini terena u prvih dvadesetak minuta, bez izrazitih prilika. Međutim, čini se da su ipak više od igre imali fudbaleri Bečeja kojima se ukazala prva šansa za gol u 27. minutu kada je korner sa leve strane izveo Filip Bajić, a neko od defanzivaca Slobode loptu glavom nakratko izbija do ivice šesnaesterca gde je Dejan Rahić „hvata iz prve“ , snažno šutira, ali lopta odlazi iznad prečke.

Drugu priliku su imali u finišu prvog poluvremena, kada pred šesnaestercem Užičana lopta dolazi do Koste Aleksića koji sa desetak metara, iskosa sa leve strane snažno šutira, međutim, lopta odlazi visoko preko gola.

U drugom poluvremenu gosti su imali inicijativu i pokušavali su iz dalјine ugroziti Cvijovića.

U 57. minutu Užičani su imali prvu priliku. Stefan Đurić je primio loptu u mrtvom uglu na desetak metara od gola, gađao je suprotni ugao gola gostiju, ali je bio neprecizan.
Sedam minuta kasnije, domaći igrači su došli u vođstvo. Aleksandar Cvetić se izborio za prostor na sredini terena i šalje upotreblјivu loptu Stefanu Đuriću koji izlazi 1 na 1 sa Markom Živkovim, šutira po zemlјi, međutim, golman Bečejaca u prvi mah brani taj šut, lopta se ponovo odbija do napadača Užičana koji iz drugog puta šalјe u praznu mrežu.

Vođstvo ekipe Slobode nije poremetilo Bečejce, oni su nastavili sa napadima i u 70. minutu su imali prvu šansu za izjednačenje.
Kosta Dražić je dugo nosio loptu, došao nadomak šesnaesterca domaćih, snažno šutirao, ali je bio za malo neprecizan. Lopta je posle njegovog udarca fijuknula pored leve stative.

Deset minuta kasnije šansu su imali Užičani. Slobodan udarac sa polovine terena izveo je Aleksandar Cvetić. Šalјe loptu u šesnaesterac gde se Denis Ilić oslobađa svog čuvara, sjajno hvata volej, međutim, Marko Živkov je odlično intervenisao i loptu ispod same prečke šalјe u korner.

Preostalih desetak minuta je proteklo u inicijativi Bečejaca što im se na kraju i isplatilo u poslednjim sekundama utakmice kada je Čedomir Tomčić prihvatio centaršut sa desne strane i neodbranjivo pogodio mrežu, izjednačio rezultat i doneo svojoj ekipi vrlo važan bod pred treće kolo plej-auta u kojem u nedelju na svom stadionu dočekuju ekipu Borca iz Čačka.