Fudbal – Pvra liga Srbije: Aleksić za radost protiv Inđije

Fudbal – Pvra liga Srbije: Aleksić za radost protiv Inđijetrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su zabeležili prvu pobedu u nastavku prvenstva. Danas su na svom stadionu savladali ekipu Inđije rezultatom 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je Aleksić u 67. minutu susreta.

U vrlo teškoj utakmici protiv kvalitetnog rivala odigrali su Bečejci onako kako su i najavljivali. Suprotstavili su se protivniku koji pretenduje na najviši plasman izuzetno motivisanom i angažovanom igrom. U prvom poluvremenu dobro su pokrivali teren i protivničke igrače, tako da su uspostavili ravnotežu na sredini terena gde se vodila bespoštedna bitka.

OFK Bečej 1918 – FK Inđija 1:0 (0:0)

Gradski stadion kraj Tise, gledalaca oko 400. Sudio je Andrija Stojanović iz Beograda, pomoćnici Novak Novaković (Beograd), Ivan Krstić (Jakovo). Žute kartone dobili su: Mirkov, Erdeljan, Bajić (OFK Bečej) i Vraštanović, Ilić, Veličković (FK Inđija).

Strelac Kosta Aleksić, 67. minut.

OFK Bečej: Marko Živkov, Sava Radić, Čedomir Tomčić (Kosta Dražić 79. min.), Nemanja Stanojev, Miloš Živković, Filip Bajić (Milovan Petrić 86. min.), Nemanja Kragović, Aleksandar Mirkov, Dejan Rahić, Ilija Erdeljan, Mehmed Avdić (Kosta Aleskić 59. min).

FK Inđija: Miloje Preković, Božidar Velićković, Boško Vraštanović, Ognjen Bjeličić, Nebojša Ivančević, Milijan Ilić, Nebojša Bastajić (Aleksa Andrejić 76. min.), Nikola Anđelković (Mihajlo Banjac 60. min.), Milan Janjić (Ognjen Damjanović 79. min.), Ivan Rogač, Badara Bađi.

U toj borbi sa malo šansi ali sa mnogo žara prednjačio je Čedomir Tomčić koji je, iako okružen nekolicinom gostujućih igrača, uspevao da sačuva loptu i uposli nekog od svojih saigrača a neretko je stigao da pomogne u skok igri ispred svog šesnaesterca gde su pun doprinos dali novajlija u timu Miloš Živković i kapiten Nemanja Stanojev uz zdušnu podršku Nemanje Kragovića, Dejana Rahića i Save Radića.

U prvih petnaestak minuta drugog poluvremena gosti su imali više od igre stvorili su tri odlične prilike ali ih nisu iskoristili. U dve situacije Božidar Veličković, odnosno Mihajlo Banjac nisu bili dovoljno precizni a u jednoj je maestralno intervenisao Marko Živkov i zaustavio oštar šut nakon prodora igrača gostiju Badare Bađija sa kojim je nešto kasnije imao i sudar u kojem je zadobio povredu, tako da je do kraja meča nosio zavoj-čalmu na glavi.

Na drugoj strani priliku da nešto više učini imao je Filip Bajić posle pasa Tomčića. Zahvatio je loptu poluvolejom sa ivice šasnaesterca ali je golman gostiju i kapiten ekipe Miloje Preković bio na mestu.

Ubrzo potom usledila je velika radost za domaćina. Šest-sedam minuta nakon što je ušao u igru umesto Mehmeda Avdića, povratnik u ekipu Bečeja Kosta Aleksić je iskoristio prvu priliku koja mu se ukazala. Dosuđen je slobodan udarac nadomak kaznenog prostora gostiju malo iskosa sa desne strane, Filip Bajić je kratko prosledio loptu ka Aleksiću koji je iz trka sa davadesetak metara pogodio gornji levi ugao i, kako se kasnije pokazalo, postavio konačan rezultat utakmice i doneo svojoj ekipi izuzetno vredne bodove sa kojima izvesnije mogu gledati na dalji tok prvenstva i ostvarenje svojih ambicija a to je opstanak u ovom rangu takmičenja i eventualan plasman u plej-of osvajanjem osmog mesta na tabeli.

Ohrabruje i utisak koji su ostavili Bečejci i način na koji su igrali protiv ekipe Inđije i došli do svoje četvrte pobede na svom stadionu. Igrali su čvrsto, disciplinovano i pre svega hrabro, što im nije bila odlika u jesenjem delu prvenstva kada su lako gubili bodove kao domaćini. Čak šest puta su ostali praznih šaka na Gradskom stadionu kraj Tise (Sinđelić 0:1, Javor Matis 1:3, OFK Žarkovo 1:5, Radnički 1923 1:2, Bežanija 1:2 i Zlatibor 1:2), pobedili su tri puta (Trajal 1:0, Slobodu 3:0 i Budućnost 5:1) i na osnovu pružene partije u današnjoj utakmici može se očekivati berićetnije proleće za Bečejce.

Budućnost – Bežanija 3:0

U narednom kolu koje se igra u nedelju, Bečejci gostuju u Kruševcu gde će se sastati sa ekipom Trajala a igraju još: