Fudbal – Srpska liga Vojvodina 12. kolo: Prvi poraz Bečejaca

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 12. kolo: Prvi poraz Bečejacatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja posle jedanaest uzastopnih pobeda su pretrpeli prvi poraz u jesenjem delu prvenstva. Njih su u 12. kolu Srpske lige grupa Vojvodina savladali fudbaleri Dinama 1945 iz Pančeva rezultatom 2:0 (1:0).

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu kraj Tise pred oko 300 gledalaca.
Strelci su bili Mladen Jovančić u 4. i Nebojša Arbutina u 90. minutu utakmice.
Sudio je Nikola Bikić iz Zrenjanina sa pomoćnicima Slobodanom Petrovićem iz Knićanina i Goranom Šajinom iz Vršca.

Bečej 1918: Živkov, Vorgučin (Babić), Kragović, Tomčić, Stanojev, Cvetković, Rahić (Mihalec), Mirkov, Kovačević, Đuričin, Aleksić (Vasin).
Dinamo 1945: Čanović, Mirković, Nedučić, Rašić (Vojnović), Stijanovski, Janović, Jovanić (Arbutina), Kukolj, Radulović, Jovančić, Velićković (Tošić).

U derbiju kola gosti iz Pančeva su rano došli do vođstva, što je i opredelilo dalji tok utakmice. Bečejce, koji su u dosadašnjem toku prvenstva primili samo četiri gola, kao da je protivnički gol u 4. minutu susreta izbacio iz koloseka. Nisu uspevali da nađu ključ za odbranu gostiju, koja se pokazala kao tvrd orah i opravdala činjenicu da su posle ekipe Bečeja u aktuelnom takmičenju Pančevci bili najuspešniji sa samo pet primljenih pogodaka. Znalački su čuvali prilaze svom golu i uprkos nekoliko zrelih prilika domaćih fudbalera uspeli su da sačuvaju stečeno i sa minimalnom prednošću odu na odmor.

U drugom poluvremenu pokušali su učenici Jovice Lakića da brzim menjanjem strana po kojima organizuju napade kao i iz prekida igre da nešto više učine, ali fudbaleri iz Pančeva su presingom i „kvarenjem igre“ uspeli da ostvare prevagu na sredini terena i brzom tranzicijom u kontranapadima ozbiljno priprete domaćinu.
Iz jedne takve situacije koja se dogodila nekoliko minuta nakon možda i najzrelije prilike za izjednačenje, kada je Kovačević zahvatio loptu volej udarcem sa desetak metara, a golman Čanović čudesnom intervencijom zaštitio svoju mrežu, gosti su povećali svoje vođstvo. Brzu kontru u 90. minutu, posle osvojene lopte na sredini terena, prihvatio je Arbutina, ušao u kazneni prostor i iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao golmana Živkova.
U nadoknadi vremena Bečejci su pokušali još u nekoliko navrata da organizuju napad ka golu gostiju, ali bez većeg uspeha.

Odžaci – Crvena zvezda 1:0

Nakon ovog kola, nema viša nepobedivih timova u Srpskoj ligi, a prednost Bečejaca u odnosu na pratioce je smanjena sa 9 na šest bodova. Naime fudbaleri Bečeja su prvi na tabeli sa 33 boda, a na drugom mestu je upravo ekipa Dinama 1945 koja ima 27 bodova, treći je Borac iz Sakula sa 24, a četvri je Omladinac iz Novih Banovaca sa 23 osvojena boda.
U narednom prvenstvenom kolu fudbaleri Bečeja se u Novom Sadu sastaju sa ekipom Crvene zvezde, a igraju još: