Fudbal – Srpska liga Vojvodina: Drugi poraz za pad sa vrha tabele

Drugi poraz za pad sa vrha tabele835vorgucin

Fudbaleri Beceja su pretrpeli i drugi prvenstveni poraz ove sezone i prakticno kolo pre kraja prvog dela u prvenstva Srpske lige Vojvodine izgubili celnu poziciju.
Oni su danas pred svojim navijacima poraženi od poslednjeplasiranog tima u aktuelnom takmicenju, ekipe Stari grad iz Backe Palanke rezultatom 1:2 ( 0:1).

Strelci su bili: Luka Kostic u 38. i Vladimir Tasic u 77. minutu (11 m) za goste, a jedini pogodak za domacina postigao je kapiten Vladan Vorgucin u 76. minutu utakmice.

Ocekivalo se da ce ucenici Branka Savica uspeti pobedom u pretposlednjem kolu da se na najlepši nacin oproste od svojih navijaca.

Pretpostavljalo se da ce Becejci sa lakocom savladati rivala sa dna tabele koji je u dosadašnjem toku prvenstva osvojio samo 9 bodova zabeleživši devet poraza i tri pobede (OFK Kikinda (0:3) i Radnicki 1912 (0:1) na gostovanju i Tisu (5:1) na svom terenu) bez obzira na to što u sastavu nece biti nekolicine standardnih igraca. Pravo da igra nije imao Nikola Terzin koji je zaradio crveni karton u prethodnom kolu u Rumi gde je ekipa Beceja odigrala bez golova, zatim zbog žutih kartona morali su da pauziraju Nikola Tomic i Ilija Tutnjevic, a na raspolaganju nisu bili ni Luka Krajinovic zbog povrede, kao i Cedomir Tomcic, kako je receno, zbog privatnih obaveza, tako da pored golmana Isidora Milovanova, koji je takode bio povreden, na spisku su bila još samo dvojica igraca.

Na teren su istrcali: Barjaktarev, Milin, Jelenkovic, Vorgucin, Preradov, Žeravica, Mastilo, Vinovic, Dražic, Šormaz, Savanovic a igrali su još od 28. minuta Stojanovic umesto povredenog Dražica i od 85. Brkic.

Medutim, ocekivanja su, kako se ispostavilo, bila pogrešna. Gosti su od pocetka utakmice nametnuli svoju igru sa dosta trcanja i preuzeli prevagu na sredini terena, gde su presingom uspevali da osujete akcije domacih fudbalera, preseku pasove i osvoje loptu i potom brzim napadima po levom i desnom boku opasno priprete. Takvo opredeljenje im se isplatilo i donelo im vodstvo u 38. minutu kada je nakon prodora po levoj strani usledio centaršut na drugu stativu gde je Luka Kostic glavom, iz neposredne blizine, loptu poslao u mrežu.

U drugom poluvremenu domaci fudbaleri su pokušali da nešto promene. Zaigrali su brže, ali ti napadi su delovali nekako stihijski i incidentno. Nedostajala im je preciznosti ili se dogadalo da nacine potez više, što je bilo dovoljno fudbalerima Starog grada da ih sprece u nameri da upute šut ka golu vrlo dobrog Kneževica.

Medutim, uspeli su ipak da izjednace rezultat. Nakon jedne gužve u šesnaestercu Backopalancana, u 76. minutu susreta, posle centaršuta Milina, lopta se odbila do Vladana Vorgucina koji je snažnim šutom sa ivice kaznenog prostora poslao pod precku.

Gol je stvorio nadu da ce se ponoviti situacija sa nekoliko predašnjih meceva i da ce fudbaleri Beceja, pre svih Savanovic, inace najefikasniji igrac, koji je do sada na svakoj utakmici najmanje jednom zatresao protivnicku mrežu, u preostalih petnaestak minuta postici još jedan pogodak i zabeležiti svoju desetu pobedu i zadržati celnu poziciju na tabeli, ali nade su se vrlo brzo raspršile.

Vec u sledecem minutu u kaznenom prostoru Beceja oboren je kapiten Starog grada Bojan Gluvic, sudija Ivan Repcek iz Vrbasa pokazao je na belu tacku, a siguran izvodac najstrože kazne bio je Vladimir Tasic koji je, kako se kasnije ispostavilo, postavio i konacan rezultat utakmice, doneo svom timu tri boda i pomak sa zacelja, a ekipi Beceja naneo drugi poraz (prvi je bio od ekipe Vršca takode na domacem terenu) i gubitak liderske pozicije.

U sledecem kolu fudbaleri Beceja se u Somboru sastaju sa ekipom Radnicki 1912.