Fudbal – Vojvođanska liga sever 12. kolo: Deseta pobeda Bečejaca

Fudbal –  Vojvođanska liga sever 12. kolo: Deseta pobeda Bečejacatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja 1918 su zabeležili još jednu prvenstvenu pobedu. Danas su na svom terenu sa 2:1 (1:0) savladali ekipu Tise iz Adorjana koja je potvrdila da je vrlo neugodan rival i da ne leži ekipi Bečeja.

Prošle godine Bečejci su uz dosta muke pobedili Tisu sa 1:0 i ove sezone do uspeha su došli takođe uz prilično napora.
Strelci za ekipu Bečeja su bili Stojičić u 14. i Stanojev u 79. minutu utakmice, a jedini pogodak za goste postigao je Mandić u 70. minutu utakmice.
Sa ovom četvrtom uzastopnom, a ukupno desetom pobedom i sa osvojenim 31 bodom, Bečejci su učvrstili čelnu poziciju tri kola pre kraja jesenjeg dela prvenstva, i povećali razliku u odnosu na prateću ekipu Budućnosti iz Gložana, koja je poražena u derbiju u Čonoplji od ekipe Sloge, na 5 bodova.

Neposredno po završetku utakmice protiv fudbalera iz Adorjana strelac prvog gola za ekipu Bečeja Bojan Stojičić je rekao:
-Bila je teška utakmica, što smo očekivali, jer su oni dosta tvrda ekipa. Nije bitno ko je postigao golove, važno je da smo pobedili i osvojili bodove sa kojima idemo prema cilju koji smo zacrtali, a to je osvajanje prvog mesta i plasman u viši rang takmičenja. Do kraja prvog dela prvenstva nas očekuju tri, na papiru, lakše utakmice, ali to nas ne sme zavarati. Ne smemo se opustiti, moramo pobediti i osvojiti bodove ako želimo da budemo prvi – rekao je Bojan Stojičić, koji je pre početka sezone došao kao pojačanje kraj Tise.

Bačka – Subotica

U narednom 13. prvenstvenom kolu koje se igra narednog vikenda od 13 časova sastaju se: