Fudbal – Zona Bačka 10. kolo: Slogu slomio Šandor Mihalec

Fudbal – Zona Bačka 10. kolo: Slogu slomio Šandor Mihalectrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su u okviru redovnog kola Zone Bačka zabeležili pobedu na Gradskom stadionu kraj Tise protiv ekipe Sloge iz Čonoplje rezultatom 2:0 (1:0) i tako na najbolji način nagovestili izlazak iz kratkotrajne rezultatske krize u koju su zapali u prethodna dva kola načinivši dva kiksa odigravši nerešeno sa ekipom iz Tavankuta pred svojim navijačima (1:1) i pretrpevši poraz na gostovanju u Somboru od ekipe ŽAK-a (0:1) čime je prekinuta pobednička serija i niz od sedam uzastopnih pobeda. Međutim i pored toga Bečejci su zadržali čelnu poziciju na tabele jer su imali četiri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca ekipu Bratstvo 1946 iz Prigrevice.

Očito da su neočekivani rezultati naveli stručni štab da izvrši promene u timu i tako je umesto Davora Dovedana na gol stao Tibor Ereg koji je opravdao poverenje Dalibora Novčića i u prvim minutima susreta protiv fudbalera iz Čonoplje koji su čini se imali brojniju podršku sa tribina  nego domaći igrači, pri rezultatu 0:0 odbranio jedan težak udarac gostujućeg napadača i time omogućio da utakmica uđe u očekivani tok i da se protiv ekipe Soge, koja se nalazi u gornjem delu prvenstvene lestvice, ostvari željeni rezultat.

Strelac oba gola za ekipu Bečeja bio je Šandor Mihalec u 38 i 62. minutu meča čime je potvrdio svoje realizatorske sposobnosti i pokazao da nije slučajno u vrhu liste najefikasnijih igrača u aktuelnom takmičenju.

Subotica – Srbobran 1:1

Na tabeli je i dalje Bečej prvi sa 25 bodova odnosno bodom prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu iz Prigrevice a u narednom prvenstvenom kolu koje će se odigrati narednog vikenda u subotu se sastaju: