Futsal – finale plej ofa: Ekonomac odbranio titulu prvaka Srbije

Futsal – finale plej ofa: Ekonomac odbranio titulu prvaka Srbijetrg_fontane

Ekipa Ekonomca je u revanšu utakmici finala plej of-a koja je odigrana sinoć (27. maja) u Kragujevcu u dvorani Jezero bila bolja od ekipe Bečeja ovogodišnjeg osvajača kupa Srbije i ostvarila pobedu rezultatom 2:0 (0:0). Kako je i u prvoj utakmici odigranoj u ponedeljak u Bečeju takođe zabeležio pobedu rezultatom 3:0, Ekonomac je po sedmi put osvojio titulu prvaka.

Utakmica je odigrana u dvorani Jezero, pred oko 350 gledalaca, sudili su Aleksandar Jakšić iz Gornjeg Milanovca i Dragutin Božović iz Kule. Strelci su bili: Gonzalveš u 39. i Simić u 39. minutu
Žuti kartoni: Gonzalveš (Ekonomac), Tepavčević, Josimović (Bečej), Nagomilani prekršaji: Ekonomac 4 (5), Bečej 2 (4)

Ekonomac: Momčilović, De Souza, Bojović, Simić 1, Gonzalveš 1, Jovanović, Pavlović, Aleksić, Tanasković, Matijević, Kostić, Stojković, Pršić, Stepić.

Bečej: Josimović, Šošo, Jančevski, Roknić, Živić, Tepavčević, Kobiljski, Kopanja

U izjednačenoj i borbenoj utakmici bez mnogo prilika za gol odluka o pobdniku i tituli pravak plala je u u pretposlednjem minutu kada je Brazilac Nene zatresao mrežu vrlo dobrog Josimovića.
Nakon toga ekipa Bečeja se opredelila za taktiku „igrač više“ ali u poslednjem minutu utakmice Simić sa svoje polovine pogađa prazan gol gostiju i postavlja konačan rezultat utakmice.
Pobednički pehar kapitenu Ekonomca Vidanu Bojoviću uručio je savezni kapiten futsal reprezentacije Srbije Aca Kovačević.