Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Protesti u Bečeju: Građani blokirali pet raskrsnica u Zelenoj ulici

Građani blokirali pet raskrsnica u Zelenoj uliciBlokada pet raskrsnica u Zelenoj ulici (Foto: Bečejski mozaik/K.D.F)

U 20 časova počela je blokada više raskrsnica u Zelenoj ulici u Bečeju – nakon prepodnevnog protesta ispred Vodokanala gde je pedesetak Bečejki i Bečejaca demonstriralo zbog otežanog snabdevanja vodom, uveče je duplo veći broj građana izrazio građansku neposlušnost neprestanim prelaženjem pešačkog prelaza na raskrsnici Zmaj Jovine i Zelene ulice.

Nakon deset minuta blokade raskrsnice građani su krenuli do sledećeg pešačkog prelaza kod gimnazije i nastavili do sledeće – tako pet puta.

Protest je okončan na raskrsnici kod škole „Sever Đurkić“ dvadesetominutnim prelaženjem „zebre“.

Građani Bečeja, kao i na hiljade ljudi u drugim gradovima Srbije, zahtevaju raspisivanje parlamentarnih izbora i puštanje na slobodu uhapšenih od 28. juna.

Bečejski policajci i policajke su, kao i na prethodnim protestima, obezbeđivali skup. Incidenata nije bilo.

B.M.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *