I druga pobeda Bečeja: Bečejci izlaze iz krize

I druga pobeda Bečeja: Bečejci izlaze iz krizetrg_fontane

Za deset dana fudbaleri Bečeja Old gold su odigrali tri utakmice i ostvarili dve pobede i jedan poraz. Nakon poraza na svom terenu od ekipe Železničra u 6. kolu Područne lige Novi Sad rezultatom 1:0, u sredu su Bečejci zabeležili pobedu na gostovanju u Baču protiv ekipe Tvrđave rezultatom 2:1 da bi 2. oktobra, na svom stadionu kraj Tise pred oko pedesetak gledalaca identičnim rezultatom savladali ekipu Slavije iz Novog Sada i tako uspeli da ostvare i drugu pobedu u ovoj sezoni koja nagoveštava izlazak iz rezultatske krize. Strelci su bili Stajki u 5. i Malić u 24. minutu za Bečej i Nogo u 60. minutu za Slaviju.

U sjajnoj igri koju su priredili malobrojnim gledaocima igrači i jednog i drugog tima, Bečej je ipak uspeo da nadjača protivnika iz vrha tabele i da zasluženo uknjiži tri nova boda.
Utakmica je počela agresivno, ređali su se napadi na svakih pola minuta i sa jedne i sa druge strane, da bi već u 5. minutu odlični Malić uspeo da doturi loptu do Stajkija, koji je sa desetak metara zatresao mrežu golmana Slavije Ivana Vujinovića.
I posle vodećeg pogotka Bečejci su pokazali veliku želju i angažovanost i iz minuta u minut pretili golmanu gostujućeg tima, tako da je, posle nekoliko prilika gostiju iz kontranapada, mladi Korać povukao loptu i, posle sjajnog pretrčavanja terena, uspeo da centaršutom sa desne strane pronađe najvišeg u skoku Malića, koji efektnim udarcem povećava vođstvo Bečeja na 2:0.
Bečej je u ovoj utakmici delovao kao preporođen tim, koji je konstantno napadao gol protivnika i stvarao solidne šanse, mada su te lopte završavale pored gola ili u rukama Vujinovića.
Jedna od lepših prilika u prvom poluvremenu stvorena je u 33. minutu kada je Durmiši izvođenjem kornera uposlio Stajkija, koji je uputio loptu glavom tik uz levu stativu.
Prvu pravu i ozbiljnu priliku tim Slavije stvorio je u 37. minutu utakmice kada je Samardžija sjajno šutirao, ali je golman Bečeja Stefanović uspešno intervenisao i spasao mrežu domaćina.
Šanse su se i dalje ređale na obe strane, od kojih je najopasnija po novosadski tim bila ona kada je Malić prevario čitavu odbranu Slavije, prosledio loptu do Koraća, koji je snažnim udarcem prebacio loptu preko gola, da bi i igrači protivničkog tima u 45. minutu propustili zaista lepu priliku, kada je Đorđević sa oko desetak metara, na sreću domaćina, promašio okvir gola.
Drugo poluvreme otpočelo je naletima gostiju, koji su, nezadovoljni rezultatom, morali da počnu sa agresivnijom i ofanzivnijom igrom, tako da je već u 46. minutu Nemanja Đurđević sjajnim šutem sa oko 15 metara pogodio stativu.
Gosti su nastavili u istom stilu, tako da su u drugom poluvremenu imali značajno veći posed lopte i inicijativu, ali su Bečejci uspevali da se odbrane i kako-tako da dopru do gola Slavije. Tako je Čeda Grbić bio taj koji se prvi oprobao u timu Bečeja pokušavajući da savlada Vujinovića sa preko 25 metara, ali i ta lopta je završila pored gola gostujućeg tima.
Ipak, u trenutku pada koncentracije domaće odbrane, Predrag Đokić je sa petnaestak metara uputio loptu ka golu Stefanovića, koji još jednom sjanom paradom brani, ali se ta lopta, na nesreću Bečejaca, odbija u noge Gorana Noga, koji okretom oko lopte vara odbranu i u 60. minutu loptu smešta u nebranjeni deo gola, te dovodi svoju ekipu na minus jedan i u aktivan rezultat.
Od tog trenutka Nogo postaje najzapaženiji igrač na terenu i po drugi put preti Bečejcima, ali ovaj put sa preko dvadeset metara ne toliko sigurno i precizno. Poslednja lepa prilika koju su gosti pokušali da iskoriste preko tandema Đokić-Nogo, bila je u trenutku kada se Nogo drugi put posle lepe šanse sa 15 metara ne proslavlja.
U 66. minutu prvi je „požuteo“ Marko Ević iz redova Slavije, koji je dobio javnu opomenu zbog starta nad Grbićem, dok je desetak minuta kasnije istom merom bio kažnjen Evićev saigrač Milan Saveljić, takođe zbog grubog starta, ali ovog puta nad Malićem, koji je zbog toga morao da napusti teren na neko vreme. Do kraja utakmica je bila sve monotonija, a sem žutih kartona, vršene su izmene igrača, dok se publika polako razilazila, zadovoljna drugom ovosezonskom pobedom Bečejaca.

Prva pobeda u ovoj sezoni

Baš kao što su u prethodnom broju Bečejskog mozaika i najavili, u 7. kolu Područne lige Novi Sad, 29. septembra, fudbaleri Bečeja izvojevali su prvu pobedu, i to u gostima protiv Tvrđave u Baču rezultatom 1:2 (1:1).
Tim Bečeja je odigrao najkvalitetniju utakmicu u dotadašnjem toku prvenstva i zasluženo doneo kući prva tri boda. Istakli su se strelci Holo koji je u 32. minutu načeo mrežu domaćina i Grbić koji je u 71. minutu postigao konačan rezultat utakmice, kao i golman Stefanović koji je uspeo da sačuva mrežu i tri boda, odbranivši penal u 75. minutu. Na utakmici koja je obilovala žutim kartonima, samo Bečejci su ih dobili pet, i koja i nije krenula najbolje po goste, pošto je već u 18. minutu tim Tvrđave poveo, sjajnom igrom Durmišija, Grbića, Hola, Stefanovića mladi tim Bečeja uspeo je u svojoj nameri i doneo kući prva tri boda. Po završetku utakmice trener Todorović je bio zadovoljan:
– Čestitam svojoj mladoj ekipi koja je pokazala po prvi put toliku požrtvovanost i kvalitet pobedivši ne tako lošu ekipu iz Bača. U nastavku prvenstva čeka nas još jedna teška utakmica protiv Slavije iz Novog Sada, ali ćemo u tu utakmicu, za razliku od prošlih, ući puni optimizma i željni pobede kako bismo uspeli da prebrodimo sve krize i napustimo dno tabele.
Pobedom protiv Slavije reči trenera Bečejaca su se obistinile.

Posle sjajne igre i pobede nad velikim protivnikom, fudbaleri Bečeja su se „podigli“ sa šesnaestog na dvanaesto mesto tabele Područne lige Novi Sad. U narednom kolu odlaze puni optimizma na gostovanje ŽSK-u iz Žablja.
O ovom gostovanju Zoran Malić, asistent prvog i strelac drugog gola protiv Novosađana kaže:
– Želeo bih od srca da čestitam svojoj ekipi za požrtvovanje i borbenost koju su pružali 90 minuta sjajnom protivniku. Izašli smo nekako iz krize koja nas je pratila već šest kola, jer smo u poslednja dva spojili dve pobede koje nam i te kako znače. Imamo dosta mladu ekipu, ali smo danas pokazali da možemo, kad se oslobodimo, da odigramo korektno i vrlo lepo. Nadam se da ćemo u Žablju uspeti da ostvarimo odličan uspeh, što bi nam mnogo značilo, mada ja zbog parnih kartona neću igrati, ali se nadam da će momci dati sve od sebe i da će na lak način uspeti da savladaju ekipu Žablja.