Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Izgoreo auto u kamp naselju

Izgoreo auto u kamp naseljutrg_fontane

Automobil „zastava 101“ izgoreo je u noći između 3. i 4. avgusta u kamp naselju. Auto je bio parkiran pored drugih vozila, između vikendica. U požaru nije bilo povređenih.

Vatrogasci su ugasili požar, ali je auto uništen. Prema saopštenju policije, uzrok požara je verovatno ubacivanje užarenog ili zapaljenog predmeta u kabinu vozila, a počinilac je do srede ujutro (zaključenje ovog broja novina) još uvek bio nepoznat.
Vlasnik izgorelog automobila je bračni par Vardić iz Novog Sada, koji leto provodi u Bečeju. Inače, kako su muž i žena opisali, prozor njihovog autombila je bio odškrinut zbog nesnosnih vrućina, te je neko verovatno ubacio neki užaren predmet u vozilo.

Osumnjičeni za 35 teških krađa

Bečejska policija je 26. jula odredila meru zadržavanja dvojici Bečejaca, V.T. (1991) i D.N. (1992), osumnjičenih za 35 krivičnih dela teške krađe, izvršenih u toku 2013. godine, na štetu više preduzetnika i preduzeća. Osnovano se sumnja da su osumnjičeni teške krađe počinili na teritoriji Bečeja, noću su provaljivali u objekte iz kojih su krali novac i ostale vredne predmete, saopštila je novosadska policija.

Nisu nađeni DNK tragovi na mestu smrti E.B.

Radio 021 iz Novog Sada i Blic su objavili da je laboratorija za analizu DNK Kliničkog centra Vojvodine analizirala 26 tragova sa mesta gde je 17. marta u Bečeju pronađen mrtav sedamnaestogodišnji E.B., ali istraga nije pokazala ništa. Navodi se da forenzičari nisu pronašli trag koji se podudara sa osumnjičenim za nanošenje teških telesnih povreda, četrnaestogodišnjim P.P., a nije pronađen ni DNK mrtvog mladića, što ukazuje na to da tragovi na licu mesta nisu prikupljeni kako treba. U laboratorijskom izveštaju koji je potpisala doktorka Zorana Zgonjanin piše da analizom mesta gde je E.B. pronađen mrtav nije dobijen odgovarajući rezultat. „Nije pronađeno ništa, najverovatnije usled nedovoljnog ili potpunog odsustva DNK tragova, kao i zbog neupotrebljivosti ili propadanja DNK materijala“, piše u izveštaju koji je KCV dostavio Višem sudu u Novom Sadu. Genetičar Miroslav Đorđević rekao je za Blic da to može da znači samo da tragovi nisu adekvatno prikupljeni, ili da nakon uzimanja nisu pravilno čuvani i transportovani. „Dovoljno je da budu izloženi sunčevoj svetlosti, pa da postanu neupotrebljivi. Prosto je neverovatno da od velikog broja tragova ne može da se izvuče nijedan rezultat“, rekao je Đorđević. Prema njegovim rečima grešku je mogla da napravi policijska patrola koja je obezbeđivala mesto zločina, inspektori koji su prvi došli na lice mesta, ili forenzičari koji su prikupljali i transportovali dokaze.
Zasad jedini osumnjičeni za nanošenje teških telesnih povreda E.B. je maloletni P.P., koji je negirao krivicu, navode mediji.
Po saznanjima Bečejskog mozaika do septembra meseca neće biti novih događaja u postupku, a sada, nakon istrage, posao je tužioca da odluči o daljem toku ovog slučaja.
P.P. se i dalje nalazi na izolovanom mestu.

Priredio: R.M.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *