Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

JP Vodokanal: Nova oprema za otkrivanje kvarova

JP Vodokanal: Nova oprema za otkrivanje kvarovatrg_fontane

Javnom preduzeću Vodokanal i opštini Bečej 2. februara u Vrbasu, na radionici o održivom upravljanju vodama dodeljena je oprema za detekciju curenja na vodovodnoj mreži, proizvođača „Seba KMT“ iz Nemačke.

Donaciju vrednu oko 500.000 dinara koja je obezbeđena preko nemačkog GIZ-a (Geofon hidrolux, ranije GTZ), odnosno kancelarije za tehničku podršku Srbiji od strane nemačke vlade i u saradnji sa udruženjem IPM (Interinstitucionalna profesionalna mreža u sektoru voda) i Južnobačkog upravnog okruga, na čelu sa načelnicom Dariom Šajin u okviru projekta „Jačanje lokalne samouprave“, u ime opštine Bečej primio je Dušan Jovanović, predsednik Skupštine opštine.
„Ova oprema će nam mnogo značiti u narednom periodu, pošto će nam omogućiti sistematsku kontrolu vodovodne mreže i otkrivanje mesta curenja, što predstavlja izuzetno ozbiljan ekološki, ekonomski i tehničko-tehnološki problem u obavljanju naše delatnosti. Konkretno to znači da ćemo imati uštedu vode, jer ćemo brže moći da otkrijemo gde postoje curenja na vodovodnoj mreži i moći ćemo brže da saniramo kvarove, a biće i manje nepotrebnih raskopavanja javnih površina“, rekla je Svetlana Karabaš, tehnička direktorka Vodokanala.
Ona je podsetila da je u skladu sa opštinskom odlukom o snabdevanju vodom, Vodokanal od 1. januara ove godine preuzeo delatnost vodosnabdevanja i u naseljenom mestu Radičević. „U narednom periodu predstoji nam takođe i preuzimanje ostalih sistema vodosnabdevanja, prvo u Poljanicama, a zatim i u Mileševu i Drljanu. Građani Radičevića su od 1. januara počeli da dobijaju ugovore na kućne adrese, trebalo bi da ih potpišu i na taj način ozvaniče odnos sa JP Vodokanal. Sa naše strane možemo da kažemo da ćemo ubuduće brže i efikasnije otklanjati kvarove na njihovoj mreži i da ćemo se truditi da unapredimo kompletan proces vodosnabdevanja od pritiska do kvaliteta vode u vodovodnoj mreži“, objasnila je Karabaš.
Ona je rekla da je u skladu sa odlukom Opštinskog veća, od početka 2011. godine uvedena fiksna naknada u iznosu od 50 dinara po priključku za individualna domaćinstva, a za ustanove i industriju ona se određuje u zavisnosti od potrošnje vode i veličine vodomera koji imaju na sopstvenim instalacijama. „Ova fiksna naknada predstavlja paralelan iznos taksama za strujomere i za telefonske brojeve, a novac prikupljen na ovaj način biće investiran u održavanje mreže, permanentnu pripravnost za održavanje kućnih priključaka i u svakom slučaju koristiće za poboljšanje trenutnog stanja u vodosnabdevanju, pošto, nažalost, nemamo nikakav drugi izvor finansijskih sredstava za ove neophodne poslove“, rekla je tehnička direktorka Vodokanala.

LJ.M.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *