Košarka – II regionalna liga sever (m) 3. kolo: Druga prvenstvena pobeda bečejskih košarkašatrg_fontane

Košarkaši Bečeja su u utakmici 3. kola II MRL sever, večeras na svom parketu savladali ekipu Vojvodine iz Bašaida rezultatom 81:71 (25:12, 27:31, 15:22, 14:6).

Očekivalo se da će ekipa Tise lako izaći na kraj sa novajlijom u ovom rangu takmičenja koji je u prva dva kola poražen na gostovanju u Banatskom Karađorđevu (8:71) i na svom terenu od ekipe Sivca čak sa 20 poena razlike, međutim, malo je nedostajalo da se dogodi neprijatno iznenađenje za ljubitelje sporta u Bečeju.

U prvoj četvrtini sve je išlo prema očekivanjima. Domaći tim koji je po prvi put nastupio u kompletnom sasatvu, jer su treneru Milošu Luburiću na raspolaganju bili i Matić i Simonović, sa lakoćom je rešio prvu četvrtinu u svoju korist sa 13 koševa razlike. Tu prednost su održavali u većem delu prvog poluvremena i na momente je povećavali na 15 i 16 poena razlike.

Međutim, u trećoj četvrtini gosti iz Bašaida koriste greške i opuštanje domaćih igrača i strpljivom igrom uspevaju da izjednače rezultat (57:57) a potom i povedu i steknu vođstvo od 5 koševa razlike. Videvši da je vrag odneo šalu, košarkaši Tise su ponovo zaigrali dobru odbranu i skokom pod oba koša Matića, Kozline i Perunovića prave mini-seriju od 5:0, preuzimaju konce igre u svoje ruke, uspostavljaju rezultatsku ravnotežu, dolaze u vođstvo i sprečavaju da od gotovog naprave veresiju.

Spartka OKK – Bagljaš 84:78

U narednom prvenstvenom kolu Bečejci se u Novom Sadu sastaju sa ekipom Budućnosti.