„LAĆARAK OPEN 2012“: Simić prvak Srbije

„LAĆARAK OPEN 2012“: Simić prvak Srbijetrg_fontane

Marko Simić, mlađi pionir bečejske Mladosti, osvojio je prošle subote u Zrenjaninu, na Prvenstvu Srbije, na kojem je nastupilo 163 takmičara iz 53 kluba, zlatnu medalju u kategoriji +66 kg. Njegov klupski kolega Stefan Velicki imao je manje sreće i osvojio je peto mesto u kategoriji do 34 kg.

Podvig u Zrenjaninu bio je samo nadahnuće Simiću pred naredni izazov, XVII Međunarodni turnir „Baja 2012“ za poletarce i mlađe pionire prošle nedelje u istoimenom mađarskom gradiću na kojem je nastupilo 227 takmičara iz 39 klubova sa teritorije Srbije i Mađarske. Do nove zlatne medalje Simić je ponovo stigao u kategoriji + 66 kg. Medaljom istog sjaja okitili su se i poletarci Aleksandar Stojkov u kategoriji do 55 kg i Marijana Simić u kategoriji +43 kg. Poletarcima Borisu Vračariću u kategoriji +55 kg, Nemanji Živkovu u kategoriji do 38 kg i mlađoj pionirki Marijani Bakić u kategoriji do 39 kg pripala su srebrna odličja.
Dan ranije bečejski džudisti nastupili su u Sremskoj Mitrovici na XVIII turniru „Laćarak open 2012“ za poletarce, pionire i kadete (nastupilo je 242 takmičara iz 34 kluba). Od devet takmičara iz Bečeja medalje je dobilo troje. Srebro je pripalo kadetu Kornelu Sabou u kategoriji do 66 kg, bronza kadetu Nemanji Grbiću u kategoriji do 66 kg i starijoj pionirki Milici Grbić u kategoriji + 63 kg.