MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Trice Petrova i Savića za kraj

MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Trice Petrova i Savića za krajtrg_fontane

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta pobedom kod kuće nad Iskrom iz Kucure sa ubedljivih 7:1 obezbedili su da u novu godinu uđu kao jesenji prvaci. Nakon neugodnog poraza u prethodnom kolu od Napretka iz Nadalja sa 4:0, Gradištanci su uspeli da se oporave, i da u 15. kolu pokažu da ne odustaju od titule prvaka Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas.

Gradištanci su već na startu utakmice pokazali veliku borbenost, što je rezultiralo prvim golom Vanje Petrova u 12. minutu utakmice, a samo pet minuta kasnije Zdravko Savić je povećao prednost domaćina na 2:0. Do kraja poluvremena, u 22. minutu utakmice, Petrov je postigao i svoj drugi pogodak, a treći na kontu Vojvodine.
I u drugom poluvremenu nastavila se dominacija Gradištanaca i pored kaznenog udarca za goste u 55. minutu, kada je Davor Zorić smanjio prednost Vojvodine na 3:1. Međutim, ubrzo je usledio odgovor „Vošinih“ prvotimaca. Zdravko Savić u 67. minutu postiže svoj drugi pogodak na utakmici i četvrti na kontu Gradištanaca, a samo dva minuta kasnije, svoj treći gol na utakmici upisuje Vanja Petrov za 5:1. I Zdravko Savić je postigao svoj treći pogodak u poslednjem kolu prvenstva u 73. minutu, a konačan rezultat je zapečatio Marko Bubonja u 77. minutu za konačnih 7:1.
Fudbaler Vojvodine Marinko Momčičević smatra da je njegova ekipa zasluženo osvojila titulu jesenjeg prvaka i izrazio nadu da će ovaj rezultat gradištanskim fudbalerima dati veliko samopouzdanje u prolećnom delu prvenstva.
– Za protekla četiri meseca pokazali smo veliku borbenost i želju za trijumfom. Ovako pozitivna energija među fudbalerima i navijačima na-še ekipe nije se mogla nekoliko godina unazad zabeležiti
u Gradištu. Skor od 11 pobeda i samo dva poraza nam daju za pravo da se nadamo i tituli prvaka Međuopštinske lige nakon drugog dela sezone – rekao je Marinko Momčičević.
Uspeh Vojvodine na polusezoni zajedno su sa fudbalerima slavili i navijači.
– Vojvodina trenutno podiže Gradištance. Nedelje više nisu tako dosadne i sive, svi se skupimo na tribinama i bodrimo naš tim, naše drugare – rekao je navijač Marko Sekulić.
Fudbaleri Vojvodine u 2012. godinu ulaze kao prvoplasirani sa 33 boda, Proleter iz Ravnog Sela je drugi sa 32, a Napredak iz Nadalja treći sa 31 bodom, pa se u drugom delu prvenstva koje bi trebalo da startuje početkom marta meseca očekuje se borba ove tri ekipe za prvo mesto.

Milen Vesović

„Petarda“ u mreži Jedinstva

Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela poraženo je na svom terenu u nedelju od nadaljskog Napretka sa 5:1. Pitanje pobednika na petrovoselskom stadionu bilo je rešeno u prvih 45. minuta, koje su gosti dobili sa 4:0. Sve pogotke u prvom poluvremenu Napredak je postigao nakon kornera. U drugom poluvremenu domaći su zaigrali na sve ili ništa, započeli sa učestalim napadima, što je prouzrokovao pogodak Jakšića u 72. minutu. Nadaljčani su do kraja meča uspeli da još jednom pogode gol Jedinstva.
Strelac jedinog gola za Jedinstvo, Stojan Jakšić čestitao je igračima Napretka na zasluženoj pobedi.
– Bili su bolji, iskoristili su naše greške i zasluženo su odneli kući ceo bodovni plen – izjavio je Jakšić.

Revanš Bečeja kao melem na ranu

Fudbaleri Bečej Old golda su se prošle nedelje pobedom od 4:1 revanširali ekipi Mladost radost za poraz nanet u 6. kolu prvenstva, kada su Srbobranci slavili sa 7:0. Rezultat nije bio toliko upečatljiv kao sa starta ligaškog takmičenja, ali jeste dovoljan za „melem na ranu“.
Derbi 15. kola započeo je šansom Šumića, koji je u 18. minutu sa sedam metara šutirao iznad prečke gola Bečeja. Igrači Bečeja su nakon šuta Stajkija i kornera proizvedenog iz te šanse poveli u 21. minutu sa 1:0. Centrirao je iz ugla Prodanov, a najviši u skoku bio je Vender. Usledio je odgovor gostiju, koji je pun izražaj imao u 34. minutu, kada je Milošev iz drugog plana zahvatio loptu i po zemlji je poslao iza leđa jedinice Bečeja Lazića. Kao da su domaći fudbaleri čekali da Srbobranci izvedu neki konkretan potez, pa su onda u stilu „to mogu oni, a gledajte šta sad mi možemo“, već u narednom minutu ponovo stvorili rezultatsku prednost. Dražić je krenuo sa centra, „okrenuo“ nekoliko igrača, ubacio u prazan prostor Drapšinu, kome nije bilo teško da lopti pronađe put do mreže. Tada se igrao 35. minut. Od tog momenta do kraja utakmice postojala je samo jedna ekipa na terenu. Gosti su preko kontri pokušavali da urade nešto, ali nepremostiva prepreka bila je odbrana Bečeja predvođena Kobiljskim i Venderom. Sve nade gostiju srušene su u sedam minuta, u intervalu od 74. do 81. minuta, kada su Petković, nakon ubačaja Kobiljskog, i Stajki zapečatili sudbinu ekipe iz Srbobrana.
Asistent kod trećeg gola, odlučujućeg za dalji ishod utakmice, Vukosav Kobiljski uverenja je da su gosti „pali“ u drugom poluvremenu, kada su taktički i fizički bili nadigrani.