Odbojka – I b liga Srbije (m) 1. kolo: MOK Bečej – Dubočica 0:3

Odbojka – I b liga Srbije (m) 1. kolo: MOK Bečej – Dubočica 0:3trg_fontane

Odbojkaši Bečeja su u premijeri prvenstva I b lige Srbije na svom parketu poraženi ubedljivo od ekipe iz Leskovca rezultatom 3:0 (18:25, 18:25, 22:25).

Pobeda odbojkaša Dubočice je zaslužena. Od početka utakmice su držali sve konce u svojim rukama i sigurnom igrom su došli do prvih bodova u novoj sezoni. Gosti nisu dozvolili mladim igračima domaćeg tima da nešto više učine ni u trećem setu, kada su se Bečejci nakon nekoliko uzastopnih dobrih servisa Veselina Džigurskog rezultatski približili, potom i izjednačili (17:17) i ušli u neizvesnu završnicu. Stvrorena je nada da se možda može desiti i preokret, ali odbojkaši Dubočice su se brzo pribrali, usledile su i neke početničke greške u domaćem timu i taj set i utakmica je okončana pobedom gostujuće ekipe.

MOK Bečej: S. Mitrović, M. Rakić, D. Gajičić, M. Vojnović, V. Lukić, N. Radovanov, Đ. Rakić, V. Džigurski, A. Marošanović.

Dubočica: M. Nikić, S. Lopatić, N. Gavrilović, N. Petković, N. Đurić, A. Stefanović, I. Marković, N. Miljković, A. Brenić, S. Marinković, S. Milošević.

U ostalim utakmicama 1. kola sastali su se:
Toplički vitezovi (Ku) – Srem iton (SM) 3:0
Loznica – Timok (Za) 3:0

FAP Livnica (PP) – SFS Borac (Pn) 0:3
Banat (Vš) – Novi Sad 1:3
Užice – Bavanište 3:2

U narednom prvenstvenom kolu odbojkaši Bečeja gostuju u Bavaništu, gde se sastaju sa istoimenom ekipom. Prošle sezone, u kojoj je ekipa Bavništa na kraju prvenstva zauzela 6. poziciju (Bečejci su bili deseti), odbojkaši MOK Bečej su na gostovanju zabeležili pobedu rezultatom 3:1, ali im se ekipa Bavaništa revanširala na parketu SC „Đorđe Predin Badža“ sa 3:0.