Odbojka – I b liga Srbije: Odbojkaši Bečeja pobedili u premijeri

Odbojka – I b liga Srbije: Odbojkaši Bečeja pobedili u premijeritrg_fontane

Odbojkaši MOK Bečej su u prvoj prvenstvenoj odbojkaškoj utakmici odigranoj u gradu kraj Tise zabeležili pobedu protiv ekipe Timoka iz Zaječara rezultatom 3:1 (25:20, 21:25, 26:24, 25:12).

U prvom kolu I b lige u kojoj imaju debitantsku ulogu, sinoć na parketu sportskog centra „Đorđe Predin Badža“ pred oko 200 gledalaca, mlada ekipa Bečeja predvođena iskusnim Nikolom Džigurskim je ušla hrabro u meč i rešila prvi set u svoju korist.

U drugom setu, nakon izjednačene borbe, gosti su u završnici uspeli da naprave preokret i izjednače rezultat.

U trećem delu utakmice koji je, kako se kasnije pokazalo, bio i prelomni, vodila se neizvesna borba. Poveli su Bečejci i u rezultatskoj klackalici pri ulasku u završnicu tog dela meča, stekli blagu prednost, ali nakon problema sa servisom i protivničkim blokom i nekih diskutabilnih odluka sudije Jelene Brkić iz Novog Sada i Maria Peića iz Subotice, ekipa Timoka se vratila u igru i uspela da izjednači na 23:23. Nakon tajm-auta i taktičkih izmena u dramatičnom finišu, domaći odbojkaši, bodreni od strane svojih navijača među kojima su najglasniji bili fudbaleri Bečeja, koji su neposredno pre ove utakmice imali svoj prvenstveni susret u kojem su deklasirali fudbalere iz Vrbasa, ipak rešavaju treći set u svoju korist rezultatom 26:24 i dolaze u vođstvo od 2:1.
U četvrtom setu gosti nisu uspeli da se stabilizuju i načine još jedan preokret. Nakon početnog vođstva ekipe iz Zaječara, bečejski odbojkaši su sigurnom igrom, dobrim prijemom i blokom preuzeli kontrolu i lako došli do prednosti koja je na polovini seta iznosila 6 poena (13:7), da bi pri ulasku u završnicu tog dela susreta povećali razliku na 9 poena (20:11) i mirno poveli set i utakmicu kraju.

Pored pobede ostaće zabeleženo da su u ovoj utakmici koja je prva prvoligaška odbojkaška utakmica odigrana u Bečeju, boje kluba branili: kapiten Nikola Džigurski, Grujica Ćorluka, Vlastimir Lukić, Ognjen Koković, Nebojša Milovac, Veselin Džigurski, Daniel Hungar, Miloš Radovanov, Aleksa Marošanović, Stefan Mitrović, Miloš Rakić, Marinko Vojnović .
U narednom prvenstvenom susretu odbojkaši Bečeja se 21. oktobra u Kruševcu sastaju sa ekipom Antena.