Odbojka – Prva b liga Srbije (m) 7. kolo: MOK Bečej – Užice 3:0

Odbojka – Prva b liga Srbije (m) 7. kolo: MOK Bečej – Užice 3:0trg_fontane

Odbojkaši Bečeja su zabeležili petu prvenstvenu pobedu. U subotu su na parketu SC „Đorđe Predin Badža“ ubedljivo savladali ekipu Užica sa 3:0 (25:17, 25:20, 25:23) i na pravi način potvrdili uspeh iz prošlog kola kada su na gostovanju u Bavaništu pobedili istoimenu ekipu.

U utakmici protiv Užičana odbojkaši Bečeja, predvođeni raspoloženim Veselinom i Nikolom Džigurskim, lako su rešili prvi set u svoju korist. Početkom drugog seta su ostvarili prednost od tri poena, ali gosti su uspeli da izjednače na 9:9 i potom po prvi put dođu u vođstvo. Međutim, nekoliko poena iz prvog tempa mladog Đorđa Rakića, dobar prijem mladog Građina, odbrana Milovca, smeč Ćorluke i dobar plasaman Kokovića vraća stvar u željeni okvir i ovaj set pripada domaćoj ekipi koja je u trećem setu nastavila sa sigurnom igrom. Većim delom tog dela susreta Bečejci su imali prednost koja je na polovini iznosila pet poena (10:5), ali gosti se nisu lako predavali. Uz nekoliko dobrih servisa kapitena Nemanje Lazića i vidnog opuštanja u ekipi Bečeja, gosti iz Užica uspevaju da se primaknu na dva poena razlike (17:15) a potom i da obezbede neizvestan finiš (22:22) i dramatičnu završnicu trećeg seta u kojoj tačku stavljaju Ćorluka, (24:22) preciznim smečom, odnosno Nikola Džigurski (25:23) efektnim prenosom.

U ostalim mečevima 7. kola sastali su se:
Mladenovac – Metalac Takovo 3:1
Timok – Dubočica 3:0
Arena – Napredak 037 0:3
Srem Iton – Bavanište 3:0
Novi Sad – Zaslon 0:3

U narednom kolu odbojkaši Bečeja će se na gostovanju sastati sa liderom aktuelnog takmičenja, sa ekipom Mladenovca, a ostali parovi 8. kola su: