Odbojka – Prva vojvođanska liga centar (ž): Beočin metal – Libero 2:3

Odbojka – Prva vojvođanska liga centar (ž): Beočin metal – Libero 2:3trg_fontane

Odbojkašice Libera iz Bačkog Gradišta su zabeležile treću prvenstvenu pobedu. One su na gostovanju, u utakmici 12. kola Prve vojvođanske lige grupe centar, savladale ekipu Beočin metala rezultatom 2:3 (19:25, 23:25, 25:11, 25:22, 11:15).

Na osnovu kretanja rezultata po setovima može se zaključiti da je utakmica, u kojoj su gošće imale ulogu favorita, obilovala rezultatskim obrtima. Naime, Bačkogradištanke su povele sa 2:0 što je verovatno dovelo do opuštanja mladih igračica Libera tako da su odbojkašice Beočina, koje su u dotadašnjem toku takmičenja pobedile samo u dva seta u 11 odigranih mečeva, iskoristile i uspele da izjednače rezultat. Međutim, gošće poslednji set rešavaju u svoju korist i tako dolaze do treće prvenstvene pobede. Pored ove utakmice odbojkašice Libera su savladale Beočinke i u prvom delu prvenstva na svom parketu sa 3:0 a bile su bolje i od lidera na tabeli ekipe Lavica 07 koje su pobedile u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva na parketu u OŠ „Svetozar Marković“ u Bačkom Gradištu rezultatom 3:2.

U 12. kolu sastale su se još odbojkašice:
Štrand volej – Grbić 0:3
Star – NS Volej tim 3:0
Slavija – Lavice 07 0:3
Dunav volej – NS Tim 3:0

Na tabeli trenutno vodi ekipa Lavice 07 sa 29 bodova ekipa Libera je na osmoj poziciji sa 7 osvojenih bodova a poslednja – deseta je ekipa Beočin metala sa jednim sovojenim bodom.
U narednom prvenstvenom kolu u nedelju sa početkom u 18 časova odbojkašice Bačkog Gradišta dočekuju ekipu Dunav volej od kojih su u prvom delu prvenstva u Novom Sadu poražene sa 3:1.