Srpska liga Vojvodina: Bečejci propuštenim šansama pružili revanš Omladincu

Bečejci propuštenim šansama pružili revanš Omladincu

Fudbaleri Bečeja su u 1. kolu nastavka prvenstva Srpske lige Vojvodina poraženi od ekipe Omladinca rezultatom 1:2 koja je uspela da se revanšira za minimalni poraz iz prvog dela takmičenja na svom terenu, ali se stiče utisak da su propustili priliku da izbore i bolji rezultat u prolećnoj premijeri pred svojim navijačima.

Gosti iz Novih Banovaca su imali ulogu favorita u ovom susretu i pored toga što su jesenji deo prvenstva završili na sedmoj, odnosno, nakon istupanja Radničkog 1912 iz Sombora iz lige, na šestoj poziciji sa 23, odnosno 22 boda, ali su se tokom prelaznog roka znatno pojačali i uoči početka prvenstva najavili su borbu na sam vrh i plasman u viši rang takmičenja.

Na drugoj strani, ekipu Bečeja su u pauzi između dva dela takmičenja napustili najbolji strelac i najefikasniji igrač prvenstva Nenad Kudrić, zatim njegov brat i saigrač u navalnom redu Igor Kudrić i Miloš Popadić, takođe ofanzivni igrač, a u međuvremenu nije došlo do angažovanja novih igrača već je uprava donela odluku da se osloni na postojeće snage uz mobilisanje nekolicine igrača iz omladinskog pogona. Pored toga, nekolicina igrača, kao što je to slučaj sa Nikolom Tomićem, zbog povrede nisu u mogućnosti da pruže svoj maksimum.

Od početka susreta gosti su predvođeni Radovanom Avramom i Milošem Kukoljem, pojačanjima tokom pauze, najavili da će biti velika pretnja po gol domaćina.

Presingom na sredini terena i brzim tranzicijama su stvorili nekoliko šansi, jednom su pogodili i stativu, da bi do vođstva došli u 41. minutu.

Nakon intervencije Miljana Drinčića lopta je izbačena iz kaznenog prostora i pada na nogu Radovanu Avramu koji sa 25-26 metara šutira iz prve i pogađa gornji desni ugao.

Sa druge strane Bečejci nisu uspevali da povežu svoje redove. Činili su greške u predaji lopte i činili potez više, što je olakšavalo odbrani Omladinca da ih onemogući u organizaciji opasnijeg napada.

U drugom poluvremenu videli smo nešto drugačiju sliku na terenu.

Čini se da su se gosti opredelili za odbranu stečenog vođstva, prepustili su inicijativu domaćinu, sa željom da u kontranapadu učine nešto više. Međutim, takva taktika je mogla skupo da ih košta da su fudbaleri Bečeja, pre svih Itan Dreviši, realizovali svoje šanse.

U sedmom minutu nastavaka meča, nakon lepoga pasa Tomčića, Derviši je bio u prodoru po desnoj strani, čuvar mreže Omladinca je napustio svoj gol i skratio ugao, a na dugoj strani slobodan je bio mladi Bogdan Nonin koji je ušao u igru početkom drugog poluvremena, međutim, Derviši nije asistirao svom saigraču već je pokušao da postigne pogodak. Uputio je loptu pored golmana ali i pored desne stative gostujućeg gola.

Desetak minuta kasnije dobru priliku je imao i Čedomir Tomčić, ali je nakon njegovog udarca lopta završila visoko iznad prečke.

U 75. minutu ponovo je šansu imao Derviši, međutim, traljavo je šutirao sa ivice kaznenog prostora.

I kako to obično biva u fudbalu, kada ne iskoristiš svoje šanse, stiže kazna.

U 80. minutu utakmice gosti su krenuli u brz napad po desnoj strani, usledio je oštar udarac sa ivice kaznenog prostora, Miljan Drinčić je nakon intervencije kratko odbio loptu na koju je natrčao Dragan Perošević i poslao je u mrežu.

Konačan rezultat postavio je najstariji igrač na utakmici, tridesetšestogodišnji Čedomir Tomčić, koji je nakon presečene lopte na sredini terena, pretrčao odbranu gostiju i izbio sam pred golmana a potom preko njega loptu efektno poslao u prazan gol.

Lopta pogađa stativu nakon šuta Itana Dervišija

Nakon toga još jednu dobru priliku i šansu da izjednači rezultat imao je Itan Derviši, ali ovoga puta nije imao ni sportske sreće. Šutirao je sa desetak metara, ali je lopta pogodila stativu.

Utakmicu je sudio Dejan Petrović iz Vršca sa pomoćnicima Lukom Živkovićem i Urošem Stojićem iz Novog Sada.

Za Bečej su nastupali: Drinčić, Varga, Dabižljević (od 69. minuta Božičić), Tutnjević, Derviši, Janković (od 46. minuta Nonin), Zeljković, Džarić, Tatić, Preradov (od 64. minuta Tomić), Tomčić.

U narednom prvenstvenom meču fudbaleri Bečeja se u Staroj Pazovi sastaju sa ekipom Jedinstva koju su u prvom delu prvenstva savladali ubedljivim rezultatom 4:0.