Solidno izdanje u Vrbasu: Prvi bodovi na vidiku?

Solidno izdanje u Vrbasu: Prvi bodovi na vidiku?trg_fontane

U nedelju 17. oktobra fudbaleri KMF Bečeja su u četvrtom kolu Prve futsal lige Srbije odigrali utakmicu u Vrbasu protiv KMF „Letećeg Holanđanina“ koji je na jedvite jade uspeo da savlada stare poznanike rezultatom 5:4 (4:1).

Prvi deo utakmice nije bio povoljan za Bečejce, jer su već do 14. minuta bili skoro nokautirani sa tri gola prednosti Vrbašana, golove su postigli Janjić u 4. minutu, Samardžić u 9. minutu i Daković, da bi do prvog gola Bečejci stigli uz pomoć Đurića koji smanjuje vođstvo Vrbašana na 3:1. Do kraja prvog dela meča u listu strelaca upisao se i Ačanski koji je svoj klub doveo do velike prednosti pred start drugog dela utakmice – 4:1.
U drugo poluvreme Bečejci su ušli znatno agresivnije, uspeli su da taj deo rezultatski reše u svoju korist, ali je i to bilo nedovoljno.
Prvi se u drugom poluvremenu u listu strelaca upisuje Sekulić u 28. minutu, da bi samo dva minuta kasnije, u 30. minutu, Đurić smanjio na 4:3, a sjajni Žeravica u 35. minutu postigao izjednačenje. Nada Bečejaca da će se vratiti kući sa bodom, trajala je dva minuta, jer je Ačanski po drugi put zatresao mrežu postavivši konačan rezultat utakmice.
– Borili smo se svim snagama i uspevali da sjajno pariramo svojim protivnicima. Stvarno smo im zadavali velike muke, ali nismo uspeli do kraja da izguramo. I pored toga, stvarno sam ponosan na tim, jer je pokazao veliku spremnost i požrtvovanje. U narednom kolu dočekujemo ekipu Novog Beograda i očekujemo dobru utakmicu i prve bodove – izjavo je trener Bečejaca Dejan Stanojev.