Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Vakáció – Hová menjünk nyaralni?

Vakáció – Hová menjünk nyaralni?trg_fontane

Sokan azt hiszik, hogy az augusztus végi nyaralást olcsóbban megúszhatják, mint a júniusit vagy a július elejit. Nos, tévednek. A júniusi nyaralás sokkal olcsóbb, s még nem késő.

Bár jó dolog, nem feltétlenül a mi zsebünkre szabták a 4-5 csillagos hoteleket, hiszen például Törökországban hét éjszaka egy ilyen szállodában all inclusive ellátással 370-700 euró között van.
Egyiptomban (június végi indulás, 3 csillagos hotel), all inclusive-val 350-400 eurót kell fizetni egy hétnapos nyaralásért, míg Máltán 3, illetve 4 csillagos szállodában 440-560 eurót kérnek (félpanzió).
Törökországban mégis megéri nyaralni szolidabb hotelben, ugyanis a 3-4 csillagos hotel, all inclusive ellátással (7 nap) már 250 euróból is „megúszható“; last-minute ajánlatokról van szó.
Olcsón nyaralhatunk Bulgáriában. All inclusive ellátásért (7 éjszaka) 130-140 eurót kell fizetni 3 csillagos szállodában, 4 csillagosban pedig ugyanez 180 euróba kerül (júniusban). A júliusi árak 3 csillagos hotelekben 220-270 euró között mozognak, 4 csillagosokban pedig 280-350 euró között (hét éjszaka).
A horvátországi nyaralás, bár csodálatos lehet, nem olcsó mulatság: a félpanzió 2 csillagos hotelben (hét éjszaka) júliusban kb. 300 euró.
Közepes – 3 csillagos – félpanziós ellátásért 300-350 eurót kell fizetni, az all inclusive pedig akár 450 euró is lehet.

All inclusive

Az all inclusive ellátás (azt jelenti, hogy minden benne foglaltatik) azt jelenti, hogy a szállás árába beletartozik a napi legalább háromszori étkezés – sok helyen ez egész nap terített asztalt jelent -, továbbá a helyi alkoholos és üdítő italok, korlátozás nélkül.
Főleg a jobb szállodákban – négy és öt csillag – van all inclusive ellátás. Az all inclusive ellátás főleg az olyan üdülőprogramok része, ahol a turista ideje nagy részét a szálloda közelében tölti. Azonban országonként és szállodaként eltérhet az ilyen szolgáltatás „tartalma“.
Az all inclusive szolgáltatást kezdetben olyan szállodák alkalmazták, melyek a szokásos ellátáson (reggeli, ebéd, vacsora) kívül más szolgáltatásokat is beépítettek az árba. Az all inclusive szállodák először olyan országokban terjedtek el, ahol a szálloda közelében nem volt jó az infrastrukturális ellátottság, a szállodák távol estek a települések központjától.
Mit kínál egy all inclusive szálloda? A teljes ellátáson kívül napközben többször, vagy egész nap különböző étkezésre és italfogyasztásra van alkalom (korai, kései reggeli, kalácsok, szendvicsek, fagylaltok, gyermekétkezések, koktélok, kávé, tea stb.), többféle szórakozási lehetőséget biztosít (gyermekanimáció, animáció felnőtteknek, versenyek, sportolási lehetőségek, wellness stb.), s mindezért nem kell külön fizetni.
Az all inclusive szolgáltatás minősége, de a szó értelmezése országonként és szállodánként eltérő.
Vannak olyan szállodák, ahol ez a kifejezés csak a teljes ellátást takarja, kiegészítve azt néhány sportolási lehetőséggel, de vannak olyanok is, ahol a szálloda összes szolgáltatásának ingyenes használatát tartalmazza.
Az all inclusive koncepció Egyiptomban, Tunéziában és Törökországban alakult ki, ezért ezekben az országokban érdemes mindenekelőtt igénybe venni az all inclusive szolgáltatásokat.
Az all inclusive üdülést olyan utasoknak ajánlják, akik nem az úticél nyújtotta látnivalókat akarják megismerni, hanem inkább fürdőzve, napozva, lustálkodva kívánják eltölteni idejük nagy részét.
Egy 3 csillagos szálloda all inclusive ajánlata inkább közelít a teljes ellátáshoz, míg egy jó minőségű 5 csillagos szálloda teljes körű all inclusive szolgáltatást nyújt.

B.M.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *