Vaterpolo – I a liga Srbije (m) 8. kolo: Četvrta pobeda vaterpolista Bečeja

Vaterpolo – I a liga Srbije (m) 8. kolo: Četvrta pobeda vaterpolista Bečejatrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su zabeležili 4. prvenstvenu pobedu. Oni su u subotu u susretu 8. kola I a lige Srbije na svom bazenu savladali ekipu TENT-a iz Obrenovca rezultatom  9:7 (2:2, 2:2, 5:1, 0:2).

Utakmica je odigrana na zatvorenom bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ pred oko 400 gledalaca. Sudije: Pavle Kiš i Vukašin Nišavić (obojica iz Novog Sada). Igrač više: Bečej 13 (5), TENT 6 (2).

Bečej: Gudvin, Cvetić 2, Čavić 4, Naćuk, Katić, Mesaroš, Davidov, Afanasijev, Vučković 1, Tomićević 2, Jović, Krstonošić, Koratica, Velimirov.

TENT: Radosavljević, Jevtić 1, Miodragović, Siniša Nikolić 2, Čubrić 2, Ilić, Marković, Stefan Nikolić, Jegorović 1, Đurović, Cerović, Stanišić 1, Vidaković, Saito.

Nakon uspeha u meču protiv ekipe Taša iz Beograda, odigranom prethodnog vikenda, Bečejci su u drugoj uzastopnoj utakmici pred svojim navijačima, odigranoj sinoć, ponovili rezultatski uspeh ali i način igre.
Naime, učenici Gorana Krstonošića u nekompletnom sastavu jer, iako je u ekipi bio povratnik Stefan Naćuk, izostao je rekonvalescent Vladimir Korovljev koji se oporavio od povrede ali, kako mesec dana nije trenirao, nije ga bilo u timu, pružili su partiju ispod svojih mogućnosti protiv protivnika kojeg su na startu prvog dela prvenstvene trke savladali na gostovanju rezultatom 9:14.

Pravili su Bečejci početničke greške u odbrani, što su Obrenovčani iskoristili, postigli jeftine golove i stvorili rezultatsku prednost od 0:2, (strelci su bili Siniša Nikolić i Uroš Jeftić) a u napadu su delovali neodlučno i smušeno, tako da pored dve dobre prilike pred golom Ivana Radosavljevića nisu uspeli da realizuju tri brojčane prednosti koliko su imali u tom periodu susreta (gosti nisu imali igrača više). Ipak, zahvaljujući golu Aleksandra Čavića, najefikasnijeg igrača meča sa četiri pogotka i najistaknutijeg pojedinca i Stefana Tomićevića, vaterpolisti Bečeja su došli do prvog od tri izjednačenja (2:2) na utakmici.

U drugoj četvrtini, nakon nekoliko propuštenih prilika na obe strane, u drugoj polovini tog dela utakmice prva se zatresla mreža TENT-a. Strelac je bio Stefan Tomićević (3:2) ali gosti koriste igrača više i golom Miloša Stanišića prvo poravnavaju rezultat (3:3) a zatim nakon efektnog poteza svog kapitena Borivoja Čubrića i po drugi put dolaze u vođstvo (3:4). Međutim, 4 sekunde pre zvuka sirene došlo je do trećeg i poslednjeg izjednačenja na utakmici.

Po drugi put se u listu strelaca u završnici druge četvrtine sa igračem više upisao Aleksandar Čavić (4:4), a u trećoj četvrtini, kako se kasnije pokazalo, i odlučujućem delu utakmice, isti igrač je još jednom bio uspešan (5:4) da bi i četvrti put Čavić nadmudrio protivničku odbranu (7:4) nakon što je Vladimir Cvetić rezantnim šutem iskoristio igrača više (6:4), Cvetić je zatim doneo i najveću prednost na utakmici (8:4).

Uspeli su vaterpolisti iz Obrenovca da preko svog kapitena smanje razliku na tri gola, ali Luka Vučković u završnici postiže svoj prvi gol i činilo se da je pitanje pobednika rešeno (9:5).
Međutim, slično utakmici od pre nedelju dana kada su imali prednost protiv vaterpolista Taša koja je dovela do opuštanja igrača Bečeja, i ovog puta malo je nedostajalo da se od gotovog napravi veresija.

Naime, u poslednjoj četvrtini, nakon što su domaći vaterpolisti propustili tri prilike sa igračem više da potvrde pobedu i bodove sa kojima hvataju korak sa gornjim delom tabele, gosti postižu dva uzastopna pogotka i 4 minuta pre kraja utakmice smanjuju prednost na samo dva gola razlike (9:7) čime stvaraju nadu da mogu eventualno preokrenuti rezultat i doći do izjednačenja.

Ali to im nije pošlo za rukom iako su imali realne šanse da načine iznenađenje jer Bečejci ponovo neshvatljivo propuštaju prilike sa igračem više. Čak četiri puta u poslednja tri minuta ne uspevaju da postignu gol kada imaju brojčanu prednost, ali zahvaljujući pravovremeno zatraženom tajmautu, izmenama koje su donela i pribraniju igru u odbrani i nesnalaženju gostujućih igrača u završnici, bodovi su pripali ekipi iz Bečeja.