Vaterpolo – Prva b liga Srbije (M): Bečej – Partizan Rajfajzen II 7:6

Vaterpolo – Prva b liga Srbije (M): Bečej – Partizan Rajfajzen II 7:6trg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su večeras na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ u utakmici 7. kola I b lige Srbije savladali drugu ekipu Partizana Rajfajzen iz Beograda rezultatom 7:6 (3:1, 2:1, 2:1, 0:3). Do pobede protiv drugoplasirane ekipe u aktuelnom takmičenju Bečejci su došli lakše nego što to rezultat pokazuje.

Poveli su pogocima Stefana Tomićevića, koji je u dva navrata bio siguran ispred gola gostiju, da bi na 3:0 povisio Nikola Prkoslovački. Dobra odbrana, pogotovo sa igračem manje, je između ostalog razlog što su gosti svoj prvi gol postigli tek na kraju prve četvrtine, praktično uz zvuk sirene.

U drugom delu susreta Aleks Drobina je ponovo napravio razliku od tri gola u korist ekipe Bečeja, ali već u sledećem napadu gosti su iskoristili priliku da iz peterca postignu svoj drugi gol. Nešto kasnije arbitri su ponovo dosudili kazneni udarac u korist Beograđana, međutim, ovoga puta Stefan Ćalasan je uspeo da sačuva svoju mrežu, a najbolji pojedinac na utakmici Stefan Tomićević na drugoj strani, sa pet metara, ponovo je doneo prednost od tri gola, kojom se i otišlo na odmor.

U nastavku utakmice vaterpolisti Partizan Rajfajzen II prvi su uspeli da zatresu protivničku mrežu, ali Viktor Mesaroš, a potom i Miloš Brkljač postigli su golove kojima je praktično i rešeno pitanje pobednika.

Prednost od četiri gola doprinela je da ekipa Bečeja potpuno opušteno uđe u poslednji deo utakmice što je moglo dovesti do toga da se od gotovog napravi veresija. Međutim, dobre odbrane Ćalasana i adekvatne izmene trenera Bečeja Vladimira Cvetića doprinele su tome da se ipak uđe u mirnu završnicu u kojoj su domaći vaterpolisti sačuvali stečeno i zasluženo došli do druge pobede u dosadašnjem toku prvenstva.