Vaterpolo – Prva a liga (m): Bečejci u završnici pobedili Beograd

Vaterpolo – Prva a liga (m): Bečejci u završnici pobedili Beogradtrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja se savladali ekipu Beograda rezultatom 10:8 (1:2, 4:3, 1:2, 4:1) u utakmici 12. kola Prve a lige i zadržali šanse za plasman u na treće mesto.

Utakmica je odigrana na bazenu „Đorđe Predin Badža“. Sudije: Ivan Saveljić iz Subotice i Vladimir Petrović iz Zrenjanina. Isključenja: Bečej 8, Beograd 17. Peterci: Beograd 1 (1).

PVK Bečej: Ben Gudvin, Vladimir Cvetić 1, Aleksandar Čavić 1, Milijaš Đurčin 2, Luka Katić 2, Viktor Mesaroš 3, Vladimir Davidov, Igor Afanasijev, Luka Vučković, Stefan Tomićević 1, Nikola Jović, Vladimir Korovljev, Veljko Kotarica, Nikola Krstonošić.
Beograd: Predrag Spasojević, Rezzauditja Pira,  Ridjkje Mulia 1, Filip Tasić, Miloš Šuberić, Nikola Ražnatović, Luka Pokrajac 1, Jovan  Šuberić 2, Branko Daničić 1, Luka Bosić 2 (1), Arsenije Đujić, Lovadinov 1, Stefan Kovačević, Luka Beronja.

Do važne pobede ekipa sa Tise je došla u vrlo neizvesnoj utakmici.

Naime, gosti su imali minimalno vođstvo većim delom utakmice zahvaljujući između ostalog i čuvaru mreže Bečeja Benu Gudvinu koji je u nekoliko navrata u kritičnim situacijama odlično intervenisao i sprečio da gosti prelome utakmicu i rezultatski se odlepe.

Na drugoj strani, pored lošeg starta, igrači Bečeja su ponovili staru boljku a to je realizacija igrača više i nepotrebno pravljenje grešaka u tranziciji i kontrafaula u napadu. Uprkos svemu, očito bolje fizički pripremljeni od protivnika, uspeli su da održe rezultatsku ravnotežu i nakon što su pet minuta pre kraja poslednje četvrtine po šesti put izjednačili rezultat a potom minut i 57 sekundi pre kraja utakmice po drugi put došli u vođstvo 8:7 ( prvi put je to bilo pri kraju druge četvrtine 5:4) uspeli su da preko Milijaša Đuričina povećaju prednost na dva gola (9:7) a zatim i, nakon što su se gosti primakli, izuzetnim pogotkom Vladimira Cvetića sa desetak metara 9 sekundi pre zvuka sirene obezbede pobedu sa kojom dva kola pre kraja ovog dela prvenstvene trke ostaju u konkurenciji za osvajanje trećeg mesta i borbu za plasman u viši rang takmičenja, ali više ne zavisi sve samo od njih već i od rezultata rivala.

U narednom kolu vaterpolisti Bečeja na svom bazenu u subotu u 20 časova dočekuju ekipu Banjice a igraju još: