Vaterpolo – Prva a liga Srbije (m) 10. kolo: Iskustvo jače od želje Bečejaca

Vaterpolo – Prva a liga Srbije (m) 10. kolo: Iskustvo jače od želje Bečejacatrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su juče izgubili utakmicu protiv ekipe Starog grada rezultatom 8:10 (1:2, 4:3, 2:3, 1:2) i praktično svoje šanse da eventualno mogu da izbore plasman na jedno od prva tri mesta na tabeli koja vode u razigravanje za plasman u viši rang, sveli su na minimum.

Utakmica je odigrana na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ u okviru 10. kola Prve a lige Srbije pred oko 400 gledalaca. Sudili su Ivan Raković i Igor Virijević iz Zrenjanina. Igrač više: Bečej 10, Stari grad 8. Peterci: Bečej 1 (0), Stari grad 1 (1).

PVK Bečej: Gudvin, Cvetić, Čavić, Đuričin 1, Katić 1, Mesaroš, Kuprešak, Afanasijev, Vučković, Tomićević 2, Jović, Korovljev 2, Kotarica, Krstonošić 2.

Stari grad: Aleksić, Popović, Milić, Mirković, Aleksić 3, Spasić, Barbarez 2, Melidi 2, Radanović, Mitrović, Trajković 3, Popović, Kolesko, Lazić.

Očekivalo se da posle tri uzastopne prvenstvene pobede (Taš 13:6, TENT 9:7, Dunav 4:9) Bečejci mogu da iznenade protivnika od kojeg su u prvom krugu na gostovanju pretrpeli poraz rezultatom 9:6, a koji je dva kola ranije ubedljivo poražen (17:4) na gostovanju od vodećeg Zemuna. Sa tri boda, četiri kola pre kraja ovog dela takmičenja, izjednačili bi se po broju bodova sa četvrtoplasiranim Beogradom i trećim Tašom, rivalima sa kojima se sastaju u narednom toku prvenstva.

Učenici Gorana Krstonošića su bili svesni važnosti utakmice, tako da su se posebno pripremali za izazov protiv rivala od kojeg su poslednji put kada su se u prvenstvenom meču sastali kao domaćini u okviru I b lige 2014. godine izgubili (7:16).
Odigrali su motivisano protiv iskusnije ekipe. Pokušali su da nadomeste svoj hendikep, koji ih prati u ovom prvenstvu, a to je igra bez centra, borbenošću i visokim ritmom.

Međutim, ekipa Starog grada je uspela ipak da se bolje snađe na početku utakmice i da dođe u vođstvo od 2:0 sredinom prve četvrtine.
To nije obeshrabrilo domaće igrače, koji su imali i zdušnu podršku sa trbina. Nastavili su da igraju borbeno i angažovano, što je dalo rezultata. Aleksandar Korovljev se efektnim pogotkom upisao u listu strelaca, smanjio prednost gostiju (1:2) i nagovestio mogući rezultatski preokret. Usledile su potom dve šanse za izjednačenje sa igračem više koje Bečejci do kraja prvog dela susreta nisu uspeli da iskoriste i savladaju vrlo dobrog golmana i kapitena gostiju Darka Aleksića, ali im je to pošlo za rukom početkom druge četvrtine.

Gol u situaciji kada su imali brojčanu prednost postigao je Stefan Tomićević (2:2), izjednačio je rezultat i očekivalo se da će vaterpolisti Bečeja koji su bili u naletu, preći u vođstvo. Imali su izvanrednu priliku za tako nešto već u sledećem napadu. Prekršaj za peterac je skrivio golman gostiju, ali Aleksandar Čavić nije bio uspešan realizator kaznenog udarca. Potom je pomalo i nesmotreno, prekršaj za isključenje načinio Aleksandar Korovljev, što gosti koriste i ponovo stiču prednost (2:3).

Minut kasnije ponovo su se za priliku izborili domaći vaterpolisti. Odličnom igrom u odbrani sa igračem manje sprečili su goste da povećaju vođstvo, a zatim odličnom organizacijom kontranapada primorali goste na prekršaj za isključenje. Potom je zatražen i tajm-aut kako bi se dogovorili o načinu organizacije akcije sa igračem više i po drugi put izjednačiti rezultat. Usledila je kombinacija u kojoj je u trenucima kada je isticalo vreme za kaznu protivničkog igrača, mladi Nikola Krstonošić uspeo da pogodi nebranjeni deo mreže (3:3).

U naredna tri minuta ređali su se pogoci (po dva na obe strane). Prvo je dosuđen peterac za goste koji je uspešno realizovan, a zatim golove postižu Stefan Tomićević i Aleksandar Korovljev i po prvi put dovodi ekipu Bečeja u vođstvo (5:4) ali 7 sekundi pre isteka duge četvrtine vaterpolisti Starog grada ponovo poravnavaju rezultat (5:5), da bi početkom trećeg dela susreta sa dva uzastopna pogotka stekli prednost od dva gola razlike (5:7).

Uspeli su Bečejci da se približe golom Luke Katića sredinom tog dela meča (6:7), ali uspevaju i gosti preko najistaknutijeg igrača utakmice Relje Aleksića da iskoriste igrača više u završnici treće četvrtine i ponovo povećaju razliku od dva gola (6:8), da bi 14 sekundi pre kraja tog dela susreta Miljan Đurićin postigao svoj prvi gol i ostavio nadu da je preokret moguć (7:8).

Takva mogućnost je postala još izvesnija početkom poslednje četvrtine kada je Nikola Krstonošić sa igračem više postigao svoj drugi gol i po peti put je rezultat bio izjednačen (8:8). Međutim, gosti nisu gubili glavu, smireno su organizovali napade, prešli ponovo u vođstvo (8:9) tri minuta pre kraja utakmice i rutinskom igrom stvorili šansu da ga povećaju na dva gola razlike koju nisu propustili minut i sedam sekundi pre poslednjeg zvuka sirene i na kraju zasluženo došli do pobede.

U ostalim utakmicama igrali su:
Zemun – Beograd 7:10 (1:1, 1:3, 2:3, 3:3)
Banjica – TENT 12:10 (2:4, 1:2, 5:2, 4:2)
Taš – Dunav (igraju danas)

U narednom kolu vaterpolisti Bečeja se na gostovanju sastaju sa ekipom Zemuna a igraju još: